Kuştepe’de silahlı kavga
Yeni yönetici Ayberk Gölge oldu
BÜYÜKKARIŞTIRAN YILDIRIM MAHALLESİNDE MUHTARLIĞA SERKAN ÖNAL VEKALET EDİYOR
Atatürk Evi’nde ilk nikah
Bu yazı 07 Şubat 2019, Perşembe 09:31:37 tarihinde eklendi. 2108 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aday bildiriminde son iki hafta - Ertan Bayer

Aday bildiriminde son iki hafta

 

 

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan  Mahalli İdareler Seçimleri için siyasi partiler ve muhtar adayları çalışmalarını hızlandırdı. Lüleburgaz’da da partilerin yüzde 90’nı adaylarını  belirledi. CHP İl Genel Meclis Üyesi adaylarını seçimle belirledi.  Belediye Meclis Üyesi adaylarını ise atama yapacak.

 

Vatandaşlarda gözlemlediğimiz beklenti “İki dönem görev yapanlar. İki dönemden sonra tekrar aday olunca sıkıyor” şeklinde. Bu Milletvekilliği’nde olduğu kadar, Belediye Başkanlığı’nda, İl Genel Meclisi’nde, Belediye Meclisi’nde hatta bazı yerlerde muhtarlar içinde böyle. Hükümetler için demeye gerek yok. Amerika boşuna iki dönemden sonra aday olmayı yasaklamıyor.

 

Lüleburgaz’da partilerin aday adaylarını inceledik bazı partilerde kesintisiz yaptıkları göreve beşinci kes yeniden aday olanlar var. Bu kişiler vatandaşlar kadar diğer adaylardan da tepki görüyor. Parti örgütleri ve belediye başkan adayları bu kişilere listelerde yer verdiği zaman halktan tepki de çekebilirler.

 

20 Şubat’ta partilerin adayları netleşecek. Bazı partiler belediyeyi kazanamasa bile çıkardıkları adayların kaliteli oluşu ile ya da rakiplerinin sıralamayı yanlış yapması ile belediye meclisinde daha yüksek oy olabilecek. O nedenle vatandaşlar da nefesi tutmuş bir şekilde listeleri bekliyor.

 

Dileğimiz partilerin vatandaşların sorunlarını kendilerine rahat iletebilecek ve Lüleburgaz’a iyi hizmet edebilecek adayları belirlemeleri. 31 Mart’tan sonra daha güzel bir Lüleburgaz’da, daha güzel bir Trakya’da, daha güzel bir Türkiye’de ve  daha güzel bir dünyada buluşmak dileğiyle.

 

Kalın sağlıcakla…

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek