Tekirdağ’da kadın ve çocuk cinayeti
Tekirdağlı gazetecilerden Başsavcı Gül’e ziyaret
Trakya sivrisinek işgali altında
Tebrik ziyaretleri sürüyor
Bu yazı 31 Ocak 2019, Perşembe 09:56:22 tarihinde eklendi. 2035 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ekonomik kriz iyice kendisini hissettiriyor - Ertan Bayer

17 yıldan beri iktidar olan iktidar partisi 2011 yılından beri teklemeye başlamıştı. 2013’ten sonra kötüleşen ekonomi 2016’den sonra iyice kötüleşti.
Ekonomik kriz iyice kendisini hissettiriyor

 

Kötüleşen bu ekonomi tüm Türkiye’ye yayıldı. Trakya’da ekonomik krizin uğramadığı yer Edirne Merkez. Türkiye’de de belki Edirne’dir.

Ekonomik kriz Lüleburgaz’da da kendisini hissettirmeye başladı.  Vatandaşlar kredi taksilerini bir taksit geriden ödemeye başladı. Çok yakında Lüleburgaz’da 3. İcra Müdürlüğü açılırsa şaşırmayın.

Ekonomik krizin bu kadar kötü olduğu bir dönemde değişik makamlara aday olan siyasiler vatandaşın bu sıkıntılarına  fikir üretmelidir.

İşsiz vatandaşların, iş arayan işyerleri ile buluşturulması,  üreticiden temin edilen gıda ürünlerinin düşür bir karla tüketici ile buluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerine burs verilmesi, sağlık hizmetlerinin ucuza alınması için yapılacak olan anlaşmalar bunların başlıcaları olmalıdır.

Aksi halde vatandaşların bu hali hem ülkemize hem de siyasilere büyük zarar verir.

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek