Lüleburgazlı berberler NEGATİF  çıktı
Cenaze aracını kaçırmaya 1 tutuklama
Fuat Baldırlı  danışman oldu
Gençler fabrikalara gidince, köylerdeki sahalar öksüz kaldı
Bu yazı 10 Ocak 2019, Perşembe 09:29:38 tarihinde eklendi. 1807 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Her şey yalan ekonomi gerçek - Ertan Bayer

Her şey yalan ekonomi gerçek

 

Lüleburgaz’da yaşayanlara Lüleburgaz’ın en önemli 3 sorununu sorsanız; “Çöp konteynırına çöp atmayan vatandaşlar, sokak köpekleri ve trafiğe kapalı caddede  bile yaşanan trafik sorunu’  der.   Bunların hepsi var. Ancak öyle bir sorun var ki bu sorun Lüleburgaz’ın da birinci sorunu Trakya da Edirne Merkez hariç diğer yerlerin de sorunu Türkiye’nin de sorunu.

 

Bu sorun işsizlikten kaynaklanan ekonomik kriz sorunu. Çalışanlar işten atıldığı için bu soruna maruz kalıyor, esnaf iş yapamadığı bu soruna maruz kalıyor, esnaf iş yapmadığını için dükkanını kapatınca yerini kiraya veremeyen vatandaş bu sorunu yaşıyor,  fabrika işten atınca kiralık oturduğu evden çıkan işçi evini kiraya verene bu krizi yaşatıyor.

 

İşte tam noktada bu sorunu çözebilmek için “Her şey yalan ekonomi gerçek” şeklinde düşünmek gerekir. Bu şekilde düşünmezseniz bu sorun biraz zor çözülür. Bu sorundan etkilenmeyen tek şehrin Edirne olduğunu söylemiştim. Bunun nedeni de Yunan ve Bulgar turistlerin Edirne’ye çok sık gelmesi.  Aksi halde Edirne esnafı da bu sorunla boğuşacaktı.

 

Şimdi  yerel yönetimin, genel yönetim temsilcilerinin sanayi odalarının düşünmesi gereken bir tek olay var. Edirne sınıra bizden daha yakın, Lüleburgaz sınıra daha uzak. Biz nasıl oluruz da Lüleburgaz’ın dezavantajını ortadan kaldırırız.  Yunan ve Bulgar turistlerin Lüleburgaz’dan alış veriş yapmasını sağlarız. Eğer bu yapılmazsa bu ekonomik kriz bir çok vatandaşla zarar verir bizden söylemesi.

 

*          *                *

Yarım sandık da gitti

 

CHP’de Lüleburgaz Belediye Meclis Üyesi aday adaylarının önce fermuar sistemi yani yarım sandık  ile belirleneceği duyurulmuştu. Daha sonra sihirli ellerin müdahalesi ile fermuar sitemi de atamaya döndü.

 

Bu sihirli eller, inşallah ön seçimle milletvekili olan Turabi Kayan ile ön seçimle CHP’nin Belediye Başkan adayı olan Murat Gerenli değildir. Aksi halde bu konu önlerine çok çıkar.

 

Kalın sağlıcakla…

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek