Tekirdağ’da kadın ve çocuk cinayeti
Tekirdağlı gazetecilerden Başsavcı Gül’e ziyaret
Trakya sivrisinek işgali altında
Tebrik ziyaretleri sürüyor
Bu yazı 18 Aralık 2018, Salı 09:37:05 tarihinde eklendi. 2496 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

NOSTALJİ - Metin Dikener

NOSTALJİ

 

Nihat Özge Kırklareli’nde Başakspor, Kırklareli Gençlikspor ve Özgüvenspor’da futbol oynayan spora hizmette bulunan ama asla unutulmayan eski sporcuların geçmişteki o güzel anılarını tazeliyor. Bu dünyadan gidenleri dostlarına veda edenleri de unutmuyor. Yine hayatının sonbaharını yaşayan o eski futbolcuları da sevgili spor severlere yaşadıkları o güzel anıları ile tanıtıyor. Sporun içinden gelen çok değerli  isimleri Kırklareli Sarantalı Köylüm gazetesinde Spor ve Nostalji köşesinde yayınlıyor. Nihat Özge’yi içtenlikle kutluyorum. O eski nefis resimler, yaşanan ve bir kere daha canlanan anılar. Nihat Özge başarılı ve bugün emekli  bir öğretmen olabilir ama dahada önemlisi kendisininde sporun içinden gelmesidir. Zira sayın Özge, Kırklareli Gençlikspor ve Pehlivanköyspor’un formalarını giyen futbol hayatına bölgemiz amatör kümesinde 45 yaşına kadar devam edebilen başarılı bir sporcudur. Tüm bu görüş ve düşünceler içerisinde Lüleburgaz’a gelerek beni de ziyaret etti. Bana Kırklareli’de bilinen Lüleburgaz’da çok sevilen bir isimsin dedi. SARI METİN olarak futboldaki geçmiş günlerimizi resimlerle süsleyerek bir kere daha dile getirdi. Nihat Özge benim futboldan hala kopmadığımı Lüleburgaz’da yerel gazetemiz HÜRFİKİR   ve de internetin en önemli gazetesi OLAY HABER’de  süper ligi yorumladığımı görünce daha da memnun olduğunu söyledi. Onun NOSTALJİ köşesinde  son sayfasında yaptığı ve de yazdığı o eski futbolcu arkadaşlarımın anıları yayınlanan resimleri beni çok eski ve yaşadığım güzel günlere götürdü. Karşılıklı oynadığım ve aynı formayı giyip sahada ter döktügüm çok değerli  futbolcu arkadaşlarım, futbolcu ağabeylerim.  Kırklareli Gençlikspor’dan yavru Bülent abi, Kaleci gazep Rıza.  Başakspor’dan Trakya Hasan, Fil Hamdi,  Galatasaray’lı Turan’ın ağabeyi, Faik Doğangün’ü, Kosa Burhan, Tavli Mustafa, Canavar Yusuf, Özgüvenspor’lu Ekrem ve Yahya Özben, Kıni Mustafa,  Koka Hüseyin, Zamora Mustafa, Kaleci Soysever, Alpullu Şekerspor’dan Papaz Remzi, Fenerbahçe’li yamalı Muharrem, Cihat Erbil, Tatar Metin, Yılmaz Karaduman, Atilla, Zafer abiler. Beni seven Şekerspor forması giydiren Saim, Sahir, Ülkü, Vacit, Birol, Hasan, Tahir, Kaleci Erol, Kırklareli’den kaleci Tamer, Hacı İsmail, Fırtına Ali, Kasırga Metin, Mehmet Yeniçeri, Babat Sebahattin…

Ben aramızdan ayrılanları bu dünyaya veda edenleri  rahmetle anıyorum. Hayata devam eden sevgili ağabey ve de arkadaşlarıma  nice  sağlıklı uzun yıllar diliyorum. Dolayısı ile şu köşeden beni kendi köşesine taşıyan o eski, çok güzel günleri bir kere daha hatırlatan Nihat Özge’ye de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Sevgili spor severlere iyi haftalar diliyorum.

 

 

 

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Metin Dikener Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek