Lüleburgazlı berberler NEGATİF  çıktı
Cenaze aracını kaçırmaya 1 tutuklama
Fuat Baldırlı  danışman oldu
Gençler fabrikalara gidince, köylerdeki sahalar öksüz kaldı
Bu yazı 07 Kasım 2018, Çarşamba 09:31:30 tarihinde eklendi. 1517 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Takimlarin maddi sorunları çözülmeli - Metin Dikener

Takimlarin maddi sorunları çözülmeli

 

İstasyonspor büyük başarılara imza atarak bölgesel bal ligine yükselmişti. Takıma yıllarını veren maddi ve manevi fedakarlığının yanında bir de takımın antrenörlüğünüde üstlenen Mehmet Çekiç  zorluğu ve de yokluğu yenerek bal ligine katılacağız, şampiyonluğun gururu ve sevincini futbolcularımızla beraber yaşayacağız,  demişti. İstasyonspor bal ligine katıldıktan sonra, Mehmet Çekiç çok önemli açıklamalarda bulundu.

‘’Daha evvel Bölgemiz Süper Amatör Kümesinde Şampiyon olarak  bal ligine yükselen Vizespor ve daha sonra Babaeskispor maddi sorunlar yüzünden bal ligine katılamamış bu takımlar futbol federasyonundan 2 şer sene Bal ligine katılamaz cezası almıştı. Biz İstasyonspor olarak aynı duruma düşmek istemedik. Peki Bölgemiz Süper Amatör Kümesinde oynayan tüm takımların mücadelesi şampiyon olmak değil mi? İstasyonspor olarak maddi sorunlar yüzünden bal ligine katılamıyoruz desek. Girmesek bir de ceza yesek. Seneye tekrar Bölgemiz Süper Amatör Kümesinde oynarken biz o başarıyı yakalayan futbolcularımıza ne söyleyebiliriz? Biz şampiyonluğa oynuyoruz. Peki, o futbolcular  başta bana, Başkan ve Yönetim kuruluna şampiyon oldukta ne olduk sorusunu sormazlar mı? Takımdan sorumlu hoca olarak benim başkan ve yönetim kurulunun o zaman bu kulüpte değer ve kıymeti kalmaz. Bal liginde oynadığımız maçlarda  evet çok kötü ve beklenmeyen neticeler alıyoruz. Bakın futbol güç meselesidir. İstasyonspor olarak bal liginde şampiyonluğa oynayan süper transferler yapan bir kulüp değiliz. Bal ligine neden katıldığımızı bir nebze de olsa anlatmaya çalıştım.’’

İstasyonspor’un çok değerli hocası Mehmet Çekiç‘in bu görüş ve bilgilerine içtenlikle katılıyorum. Ben şu köşede bal ligine katılmayı hak ettikleri halde maddi sorunlar yüzünden katılamayan Vizespor  ve Babaeskispor ‘u tenkit etmedim mi? Oynadığınız ligte gayeniz ne? Kırklareli vilayetinin iki büyük kazasının takımı olarak katılamıyoruz kararı size yakışıyor mu demedik mi? Ben Lüleburgaz’ın bir mahalle takımı olarak bölgesel bal ligine katılan İstasyonspor’u bu duygular içerisinde candan kutluyorum.

Yazdır Paylaş
Diğer Metin Dikener Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek