Takla atan otomobilin sürücüsü yaşamını yitirdi
Çocuk Şenliği yarın başlıyor
67 YAŞINDAKİ DEDE  SEVGİLİSİNİ VURDU
Filika Medya’dan Ramazan ayı organizasyonları
Bu yazı 19 Temmuz 2018, Perşembe 09:27:05 tarihinde eklendi. 757 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gürültü yapmaktan zevk alan millet olduk - Ertan Bayer

Gürültü yapmaktan zevk alan millet olduk

 

Lüleburgaz’da yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte motosiklet ve bisiklet sezonu açıldı.   Sezonun açılması ile birlikte motosikletler ve bisikletler sokaklarda ki yerini aldı.

Bisikletlerde bu sezon havalı korna farkı vardı.  Çocuklar da, gençler de, yetişkinler de bisikletlerine taktıkları havalı kornalarla sokaklarda gezer oldu. Gerekli gereksiz çalınan havalı kornalar gürültü kirliliği yaptığı için vatandaşları çok fazla rahatsız etti Neyse ki bugünler de kesildi.

İlçemizde gürültü kirliği yapan araçlardan biri de motosikletler oldu.  Plakasını çıkarılmış,  yüksek ses çıkartsın diye egzoz ayarı yapılmış motosikletler gece gündüz demeden ilçemizde tur atmaya başladı.  Vatandaş  durumu zabıtaya söylediği zaman zabıtanın dibinden geçen egzoz bağırtan motosikletleri görmediğini ama kafasında kask olan, plakası takılı ses çıkarmadan yavaş yavaş yolunda giden motosikletlere ceza yazdığını söyledi.

Polis bu sezon yaklaşık 5 uygulama yaptı. Vatandaşları biraz olsun bu egzoz bağırtan motosikletlerden kurtardı. Ama Ekim ayına kadar 5 kez daha uygulama yapsa yeridir. Çünkü bu kendini bilmez sürücüler gece 02.00’de bile motosikleti özellikle bağırtarak sokaklarda dolaşıyor, uyaranlara da  saygısızca cevap veriyorlar.

 Daha 1989 model şahine taktığı araba kadar kolonlarla dikkat çekmek uğruna çevreyi rahatsız edenleri yazmadık bile.  Ama gerçek ortada gürültü yapmaktan zevk alan millet olduk. Gidişatımız iyi değil.

Kalın sağlıcakla…

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek