DSP’den toplu istifa
Salim Şen’den Başkan Helvacıoğlu’na sert uyarı
Lüleburgaz briç şampiyonasına ev sahipliği yapacak
Lisede 19 Mayıs etkinliği düzenlendi
Bu yazı 24 Mayıs 2018, Perşembe 09:25:47 tarihinde eklendi. 932 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sadece Turabi Kayan’ın yeri garanti - Ertan Bayer

Sadece Turabi Kayan’ın yeri garanti

 

CHP’de Kırklareli Milletvekili aday sıralaması belli oldu. TBMM’ye Milletvekili gönderme ihtimali olan partilerden CHP’nin Kırklareli Milletvekili adayları sırası ile Turabi Kayan, Vecdi Gündoğdu, İnci Tunç, AKP Kırklareli Milletvekili  adayları sırası ile Selahattin Minsolmaz, Volkan Göç, Kadriye Tokat,  İYİ Parti’nin Milletvekili adayları sırası ile sırası ile Kürşad Yamaner, Sibel Pişkin, Mustafa Köseoğlu oldu.

Lüleburgazlılar da Sibel Pişkin’in birinci sıraya konulması beklentisi maalesef İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından karşılık bulmadı.   Bu tercih belki de İYİ Parti’yi Kırklareli’nden bir milletvekilinden edecek belki de vatandaşlar Sibel Pişkin’i bile TBMM’ye gönderecek. Bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.

AKP kanadında Selahattin Minsolmaz’ın kendisini arayanlara telefonları açmadığı ve geri dönüş yapmadığı için sitem var. Sandıklara yansır mı bilinmez.

CHP kanadında öncelikle Emin Halebak’ın listelerde olmamasını istedi Lüleburgaz halkı. Daha sonra da CHP eski Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya’yı bir ya da ikinci sırada görme beklentisi vardı. Beklentilerden biri gerçekleşti biri gerçekleşmedi. Yani Lüleburgaz’da CHP seçmeni hem biraz üzgün hem de sevinçli. Turabi Kayan’ın son dakika da ikinci sıradan birinci sıraya yükseltilmesi de sevinci daha da arttırdı.

Şuan Kırklareli’nin Ankara’ya göndereceği milletvekili adayları arasında sadece CHP’nin birinci sıra adayı Turabi Kayan’ın yeri garanti diğerleri diken üstünde duruyor.

Sonuçta bu seçimlerde en büyük olasılık CHP’nin 3-0  yapması. Ancak oyların dağılımına göre 2 CHP -1 AKP, 2 CHP- 1 İYİ PARTİ,  HEPSİNDEN BİRERTANE veya 2 İYİ Parti 1 CHP olma ihtimali var.  Sonuçları 24 Haziran akşamı göreceğiz.

Kalın sağlıcakla..

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek