Takla atan otomobilin sürücüsü yaşamını yitirdi
Çocuk Şenliği yarın başlıyor
67 YAŞINDAKİ DEDE  SEVGİLİSİNİ VURDU
Filika Medya’dan Ramazan ayı organizasyonları
Bu yazı 19 Nisan 2018, Perşembe 09:35:13 tarihinde eklendi. 476 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

23 Nisan’a yaklaşırken, 26 Ağustos’u düşünürken - Ertan Bayer

23 Nisan’a yaklaşırken, 26 Ağustos’u düşünürken

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, istese idi padişahlığı devam ettirebilirdi, diktatör olabilirdi, başkan olabilirdi. Kimse de bunu engelleyemezdi.  Ama O, 23 Nisan 1920’de Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın içinde iken  Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni (TBMM) kurdu. Açılışını da Cuma Namazı’ndan sonra dualarla yaptı. Ülkemiz adına da tüm kararları da milletvekilleri verdi.

Yani 23 Nisan 1920’de ülkemiz tüm dünyaya geleceğini kendisinin belirleyeceğini haykırdı. Bu nedenle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bu günü geleceği temsil eden çocuklara bayram olarak armağan etti. Bu nedenle 23 Nisan tüm dünyada çocukların bayramı oldu.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da başlattığı Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı 26 Ağustos 1922’de gerçekleştirdiği Büyük Taarruz ile  9 Eylül 1922’de  son düşmanı İzmir’de Ege Denizi’ne dökerek tamamladı.  Bu nedenle 26 Ağustos bu ülke için Büyük Zafer’in tarihidir.

Şimdi iktidar partisinin resmi olmayan küçük ortağı 26 Ağustos’ta seçim istedi. Büyük Taarruz tarihi ile halkı kandırmak için. Kendisi 1 Temmuz 2002’ de Kayseri’de “3 Kasım 2002’de erken seçim yapalım” diyerek hükümeti yıkmış,  mevcut iktidarı ülkenin başına getirmişti.   3 Kasım 2002 seçimlerinde kendisi yüzde 10’u geçemediği için TBMM’ye girememişti. Büyükler de mevcut iktidar için “Kim getirdiyse o götürecek” demişlerdi.

Aradan geçen 16 yıl sonra küçük iktidar partisi 17 Nisan 2018 tarihinde yine erken seçim istedi. Tarihinin de 26 Ağustos 2018 olmasını istedi.  Yine erken seçim olacak mı, küçük iktidar partisi yine TBMM dışı kalacak mı? Yoksa büyüklerin “Kim getirdiyse o götürecek”  sözü gerçek olacak mı ?  Bilemiyoruz.

Ama 2002 yılı ile aynı olan bir şey var. O zaman ki hükümeti seçime Ekonomik Kriz bahanesi ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli götürmüştü, şimdi de Ekonomik Kriz Bahanesi ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli götürüyor.

Önümüzdeki günlerde Türkiye’de çok değişik şeylerin olacağının sinyallerini şimdiden almaya başladık. 23 Nisan yaklaşırken, 26 Ağustos’u düşünerek Cumhuriyet’ten vazgeçmeyin, kalın sağlıcakla diyoruz.

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek