Lüleburgaz’da 4 saatlik elektrik kesintisi yaşanacak
Lüleburgaz’da yangın korkusu
SGK Uzmanı Ali Tezel Lüleburgaz’a geliyor
SMA hastası çocuk hayatını kaybetti
Bu yazı 19 Ocak 2018, Cuma 09:26:03 tarihinde eklendi. 480 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TÜRKİYENİN DÜŞMANLARINI VE MİLLİYETÇİLİĞİ BİLMEYEN BAHÇELİYİ ANLAMAZ - İlyas Şen

TÜRKİYENİN DÜŞMANLARINI VE MİLLİYETÇİLİĞİ BİLMEYEN BAHÇELİYİ ANLAMAZ

Devlet Bahçeli yine cümle alemi şaşırttı. 2019 seçimlerinde MHP’nin de adayının Tayyip Erdoğan olduğunu ilan etti. Bu davranış Türk siyasi tarihinde pek görülmeyen bir durumdur. Türk siyasi hayatında, diyorum da “MHP müstesna” demeliydim. Zira Türkiye siyasi hayatına MHP girdiği günden beridir benzeri vakıalar birçok defa tekrar etmiştir. Mesela Alparslan Türkeş zamanında Adalet parti azınlık hükümetlerine şartsız destek vermiştir. Yine meclis başkanının uzun süre seçilemediği bir zamanda Ecevit’e “Cahit Karakaş’ı aday göster destekleyelim” teklifiyle Karakaş’ın meclis başkanı olmasını sağlamıştır. Yine 1999 öncesi Ecevit azınlık hükümetini yine Devlet Bahçeli’nin desteği ve önerisiyle kurmuştur. Gerek Alparslan Türkeş, gerekse Devlet Bahçeli’nin problem çözücü hamleleri ilk değil çok olmuştur. Ben naçizane Türk siyasi hareketlerini uzun zamandır, yarım asırdan daha fazladır takip ediyorum. MHP her zaman yapıcıdır, problem çözüdür, makuldür. Bu durumda milliyetçiliğinin ve vatanperverliğinin bir gereğidir. Vatan ve millet sevgisinin MHP ölçüsünde olmayanların bunu anlamaları mümkün değildir. Belki de birçok kimse benim şu cümlelerimi de anlayamıyorlardır. Eğer siyasi kavgaları derinlemesine takip etmezseniz anlayamazsınız. 1980 öncesi meclisimizde tek başına iktidarlar yok iken bazen aylarca hükümetler kurulamazdı, meclis başkanları seçilemezdi, cumhurbaşkanları da seçilemezdi. Uzun konuşmalar, kavgalar hepimizde yılgınlık meydana getirir, bazıları “bir darbe olsa da şunlara hadleri bildirse” demeye başlardı. İşte öyle zamanlarda MHP’nin tavrı yani milliyetçiliği, yani vatanperverliği ortaya çıkar ve mesele çözülüverirdi.

 

MHP’den bir CHP tavrı bekleyemezsiniz. Hani bir CHP sözcüsü diyor ya “siz dünyanın en güzel işini de yapsanız biz yine de onaylamayız” Adam itiraf ediyor. “Bizim işimiz yıkmak diyor, yaptırmamak, itiraz etmek, mani olmak diyor.” Zaten hep aynısını yapmıyorlar mı? “Delidir ne yapsa yeridir” veya kanuninin vezirine söylediği “Devlet senin değil, evlat senin değil” gibi “          devlet senin değil, millet senin değil” Devlet bey, bu devletin bir evladıdır. “Önce vatanım ve milletim” diyenlerdendir. Bu ülkenin düşmanlarını biliyor, oyunlarını biliyor, görüyor. Kimin mücadele etmediğini görüyor. Askerlerimiz Suriye’deyken, Iraktayken FETÖ haininin ihanetleri sürüyorken. ABD ve Avrupa bin bir fitnelik peşindeyken. ABD güney sınırımıza beş bin tır silah yığmışken, bu silahlarında bize karşı olduğu apaçık ortadayken Devlet beyden siz ne bekliyordunuz? Bir kılıçdaroğlu tavrını mı bekliyordunuz? Devlet bey kararlarını Ankara’daki genel merkez binasında alır. Kılıçdaroğlu ise ABD ve Avrupalı büyükelçilerle toplanır onlarla alır. Adım kadar eminim ki bugün CHP iktidar olsun Kılıçdaroğlu’da Cumhurbaşkanı olsun, ilk yapacağı iş PKK’lıları ve FETÖ tutuklularını salıverecektir. Zaten baş danışmanı, FETÖ’nün Kılıçdaroğlu’ndan sorumlu imamı da içeride değil mi? Onu içeride mi tutacak sanıyorsunuz? Zaten her ağzını açtığında PKK’lı vekillerin içeride oluşundan şikayet edip duruyor. Türk milletinden oy alabilmek için bu kadarını söyleyebiliyor. Bir iktidar olsa görürsünüz. Neyse Devlet Bahçeli milliyetçidir, vatanperverdir. Türkiye’nin dostunu da düşmanını da biliyor. Ona göre davranıyor. Bunu da her zaman yapıyor. Saygılarımla  

Yazdır Paylaş
Diğer İlyas Şen Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Uzmanındanal.com ---Yeni neslin alışveriş tercihi--