Avrupa Şampiyonası’ndan derece ile döndüler
Bahçe kapısına sıkışan yılanı itfaiye kurtardı
Mustafa Kalecik’ten Meral Akşener’e ziyaret
Miniklerin gösterisi büyük beğeni topladı
Bu yazı 21 Aralık 2017, Perşembe 09:44:01 tarihinde eklendi. 490 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gündönümü acı yılların bitişi olsun - Ertan Bayer

Gündönümü acı yılların bitişi olsun

Bugün 21 Aralık en kısa gündüzü ve en uzun geceyi yaşayacağımız gün. Yani gündönümü.  

2017 yılına güzel umutlarla girmiştik. Ancak 2017 yılı kentimiz, Kırklareli, Trakya, Türkiye ve Dünya için acı bir yıl oldu.

Lüleburgaz’da Özcan Çeltikli gibi büyük bir sanatçıyı, ailemizden büyüklerimizi, Kırklareli, Trakya, ülkemiz  ve dünyada  önemli isimleri kaybettik. Türkiye’de bazı kurumlara katrilyonlarca para aktarılırken, asgari ücret ve emekli maaşlarına zam yapılmadığına şahit olduk.

Ülkemizde önce kahraman ilan edilip serbest bırakılan kişilerin daha sonra yurt dışında tutuklandığını, gerçekleri anlatınca da bu kahramanların ajan ilan edildiğini gördük. Şahsi meselelerin,  devlet meselesi haline getirildiğini gördük.

2018 yılında ise ülkemiz aydınlıktan bir tık önceki karanlığı yaşayacak, belki de bu yıl yaşanacaklardan dolayı 2016 ve 2017 yılını bile arayacağız.

Ancak 2019 yılında ülkemizin aydınlığa ulaşacağını umuyoruz.  Lüleburgaz’da çöp sorununun, trafik sorununun ve sokakta kalan iteklenen ve tekmelenen sokak hayvanların sorununun çözüleceğini umuyoruz.

Milletvekillerimizin bizlerin sorunları ile gerçekten ilgileneceğini, işsizliğin, yoksulluğun, sokakta kalan evsizlerin sorunlarının çözüleceğini umuyoruz.

Gündönümü  acı yılların bitiş  dönümü olsun dileğiyle kalın sağlıcakla…

 

 

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek