Milletvekili Minsolmaz’dan doğalgaz müjdesi
Pet şişe getirene alışveriş torbası verilecek
Durak Mahallesi’nde elektrik kesintisi
Amatör 1.Ligde 15.hafta heyecanı
Bu yazı 19 Ekim 2017, Perşembe 09:15:14 tarihinde eklendi. 501 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Trakya’da işsizlik tehlikesi çok büyük - Ertan Bayer

Trakya’da işsizlik tehlikesi çok büyük

Ülke genelindeki yoğun gündem, Lüleburgaz genelindeki yoğun gündem, atılan işçiler derken  hepimiz gündemi yakalamak isterken yarışır olduk.

Lüleburgaz’da sendika mağduru olan işçiler direnişlerine devam ederken Lüleburgaz ve Trakya’yı bekleyen bir başla büyük tehlike daha dikkat çekiyor.

Lüleburgaz genelinde 10 bin işçi Trakya genelinde ise yaklaşık 50 bin işçi şu an işini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalmış durumda.

Burada özellikle milletvekili ve yöneticilere büyük iş düşüyor.  Milletvekillerimiz burada kendi bölgeleri için mücadele etmeli.

Mesela parti ayrımı yapmadan Trakya’nın 12 milletvekili bir araya gelmeli ve Trakya’da bulunan tüm fabrika sahiplerini ziyaret ederek Trakya insanın işsiz kalmaması için mücadele etmeli.

Eğer Denizli milletvekilleri bunu yapabiliyorsa Trakya milletvekilleri de bunu yapmalı.

CHP’nin milletvekilleri delege seçimlerinde destekledikleri liste kazanınca çak yaptıkları sendikacıları, işçilerin haklarını savunmaya da zorlamalı.

Bizler şişe cam işçilerinin durumunu araştırdık. Bize verilen cevap ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na verilen cevap aynı; “Yaklaşık 130 kişi teşvikten yararlanarak işten çıkmak istiyor. Ancak sendikanın bunu işçiler adına talep etmesi lazım.  O zaman işten çıkartılan bu doksan işçide teşvikten çıkartılan işçilerin yerine alınabiliyor

Önümüzdeki günlerde ne olur bilinmez ama bu süreç Kristal İş Sendikası Genel Merkez Yöneticileri ile ona yakın milletvekili veya milletvekillerini yiyecek gibi görünüyor.

 

Trakya’da ki işsizlik tehlikesinin bir an önce bitmesi dileğiyle kalın sağlıcakla…

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Uzmanındanal.com ---Yeni neslin alışveriş tercihi--