Lüleburgaz’da 4 saatlik elektrik kesintisi yaşanacak
Lüleburgaz’da yangın korkusu
SGK Uzmanı Ali Tezel Lüleburgaz’a geliyor
SMA hastası çocuk hayatını kaybetti
Bu yazı 05 Ağustos 2017, Cumartesi 09:41:56 tarihinde eklendi. 1369 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DOĞAN VARDARLI - Metin Dikener

DOĞAN VARDARLI

Lüleburgazspor’da birçok başkan ile çalışma fırsatı buldum. Birçok Başkanın ise Yönetim Kurullarında görev aldım. 1986-1987 yıllarında Başkan olarak 3. Türkiye Profesyonel liginde Lüleburgazspor’u kurduğu genç bir takım ile şampiyonluğa oynatan bugünkü Danone fabrikasının Tikveşli ismi ile sahibi olan Sn. Doğan Vardarlı’yı huzurlarınıza getiriyor, saygı ve rahmetle anıyorum.

Sn. Doğan Vardarlı, çok prensip sahibi idi. Aldığı görevi en iyi şekilde icra eden bunun için mücadele veren, en iyisini yapmak isteyen başkanlardan birisi idi. İlk evvela kulüp üyelerini tespit etti, resimler istedi. Bunları numaralı olarak hüviyet cüzdanı  şeklinde üyelere verdi. Ben de Lüleburgazspor’un 4 numaralı tabii üyeleri arasındaydım. Sn. Vardarlı fabrikasının yanına küçük bir futbol sahası yaptırmış. Telefon ederek davet etti, çim olan futbol sahasında çok iddialı maçlar yaptık. Bu da O’nun tamamen futbol sevgisi idi. Takım başına Teknik Direktör olarak Aydın Çelik’i getirdi. Aydın Çelik, takıma fevkalade göze hoş gelen, seyredene zevk veren bir futbol oynattı. Lig maratonunda Lüleburgazspor şampiyon ekipler arasında idi. Takım biraz tecrübeli olsaydı, şansızlığını yenseydi şampiyonluğu kesinlikle kaybetmezdi. Tabi mutlaka bunlarda şans meselesi… Lüleburgazspor Başkanı Sn. Doğan Vardarlı o yıl Lüleburgazspor’un 20. Kuruluş yılını da kutladı. Yaman Hotel’de verilen resepsiyona sanatçı olarak Yıldırım Gürses ve ekibini getirdi. Başkan Lüleburgazspor’a emeği geçenlere ve de 1967 yılında kurulan Lüleburgazspor’un ilk formasını giyenlere plaketler verdi. O verilen plaket büfemin en güzel yerinde… O formayı giyenler eşleri ile bir masada idi. Bu da sevgili başkanımızın eski futbolculara verdiği değerin en güzel göstergesiydi. Sn. Doğan Vardarlı’nın genç bir Yönetim Kurulu vardı. Genel kaptan Recep Çetin’di. O böylesine kaliteli genç bir takım kurulmasında emeği geçenlerden birisi idi. Selçuk Balaban, Zafer Şirin, Şaban (lezzet), rahmetli Ünal Erel, rahmetli Erdal Daloğlu Yönetim Kurulunda başarılı çalışmalar yapan isimlerdi. Bir de Yönetime tecrübeleri ve bilgisiyle yön verenler ise başta Lüleburgazspor’un 2. Başkanı Dr. Mustafa Akbulut, Kulüp İdare Amiri rahmetli Bedri Dikener idi.

Rahmet Sn. Doğan Vardarlı Lüleburgazspor lokalinde yapılan bazı Yönetim Kurulu toplantılarına misafir olarak beni de davet ederdi, ‘’Lüleburgazspor’a futbolcu ve idareci olarak yıllarınızı vermişsiniz.’’ demesi de ayrı bir güzellikti.

Yıllar sonra Lüleburgazspor’da Başkanlar seri yazımıza giren Sn. Doğan Vardarlı’yı rahmetle anıyorum. Şu yazıyı okuyup, bir kenarda bulundurun zira arkadan gelecek o yaşanmış eski anıları dile getirecek başka birisi olmayacak.

 

Not: Bir sonraki yazımız Dr. Mustafa Akbulut.

Yazdır Paylaş
Diğer Metin Dikener Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Uzmanındanal.com ---Yeni neslin alışveriş tercihi--