Eğilim yoklamasına büyük ilgi
Öğrenciler tatilde Gençlik Merkezi’nde
Yazı Atölyesi başlıyor
Yasin Tunca yuvaya döndü
Bu yazı 17 Haziran 2017, Cumartesi 09:36:39 tarihinde eklendi. 782 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SEYYAR ESNAFLAR - Metin Dikener

SEYYAR ESNAFLAR

Mübarek Ramazan ayı kaynaşmanın, dayanışmanın, sevgi ve saygının hoşgörülü olmanın ve ihtiyaç sahiplerine yardım elinin uzatılmasının merhametiyle yaklaşılması gereken bereketli bir aydır. Bu hareketten ve bereketten istifade etmek Allah’ın her kulunun tek arzusu ve  de isteğidir. Dolayısıyla eller havaya kalkar, hayır dualar ile yüce Rabbimize verdiği sağlık afiyete, tüm bereketlere hamd-ı senalar edilir.

Ramazan ayının bolluğundan ve bereketinden faydalananlar arasında bir çok iş kolu arasında seyyar satıcılarda vardır. Onlarda bir yerlerde tezgahlarını imkanları dahilinde açacaklar, satış yapacaklar, biraz para kazanıp çoluk çocuğu ile herkese şükür ederek huzur ve güzel bir ortam içerisinde Ramazan bayramlarını sevenleri ile kutlayacaklar. Onlar da bu güzel iş ortamını sunanlara hoşgörülü olanlara biraz para kazanma imkanı sağlayanlara mutlaka hayır dua edecekler. Eğer siz bu seyyar satıcıların bu görüş ve düşünceler içerisinde şu mübarek Ramazan ayının son haftalarında onlara hoş görülü davranırsanız, Ramazan ayının faziletini ve anlamını biraz kavrayabilirseniz Lüleburgaz’da yaşayan seyyar esnaflık yapan bu kardeşlerimizi hem mutlu edecek hem de siz çok mutlu olacaksınız.

 

Huzurlu, sağlıklı, bol bereketli günler içerisinde mübarek Ramazan bayramınızı da şimdiden candan kutluyorum.

Yazdır Paylaş
Diğer Metin Dikener Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Uzmanındanal.com ---Yeni neslin alışveriş tercihi--