Eğilim yoklamasına büyük ilgi
Öğrenciler tatilde Gençlik Merkezi’nde
Yazı Atölyesi başlıyor
Yasin Tunca yuvaya döndü
Bu yazı 08 Haziran 2017, Perşembe 09:54:52 tarihinde eklendi. 648 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

RAMAZAN AYI VE TİCARET ODASI - Metin Dikener

RAMAZAN AYI VE TİCARET ODASI

Ramazan ayı oruç tutularak, ibadet yapılarak, zekat dağıtılarak kutlanan kutsal ve bereketli bir aydır. Birçok kurum ve kuruluşlar iftar yemeği vererek bunu daha da anlamlı bir hale getirmektedir. Oruçlu olarak böylesine güzel iftar davetlerine katılmak en doğrusu ve en güzelidir. Zaten iftarın gerçek anlamı budur. Ramazan ayı gerçekten sevgi, saygı, dayanışma ve paylaşmadır. İhtiyacı olanları kollama bir nevi kazancının zekatınıda verme ayıdır. Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak kendi üyelerimize ve davetli misafirlerimize iftar yemeği veriyorduk. Aslında onların iftar yemeği vermesi gerekirken böyle durumdaki üyelerimize iftar yemeği vermemiz ve bunun için büyük para ödememiz yanlışların en büyüğü idi. Tarafımdan da tenkit edildi. Sonra doğru karara varıldı. Sevgili Başkanımız Sn. Naci Çarıkçı, Meclis başkanımız rahmetli Sn. Hilmi Özhisar ve yönetim kurulu üyeleri en doğru karara vardı. Yiyecek kolileri yapılarak ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Ticaret ve Sanayi odamızın şimdi ki Başkanı Sn. A. Ergin Okandeniz, Başkan yardımcıları ve yönetim kurulu; Sn. İlhami Cebelli, Sn. Hüseyin Bilgiç, Sn. Siyami Aslan, Sn. Ahmet Büyükbüce, Sn. Süleyman Tokgöz, Sn. Şevket Muntaş, Sn. İsmail Dağcı, Sn. Ahmet Girgin ve çok değerli meclis üyelerinin Ramazan ayının faziletine yakışan yardımları ve bunu tüm üyeler adına yapmaları bizleri mutlu etti. Teker teker hepsi tebrik edildi.   

Ayrıca her yıl Sokullu Mehmet Paşa Cami havlusunda 20 yıldır halka açık iftar yemeği veriliyor. Burada emeği geçenleri, bu iftar yemeğini verenleri, benimde bir katkım olsun diyenleri de kutluyorum.

Ve de bana göre en mühimi Radyo 39 ‘un sahibi sevgii kardeşim Sn. Mahmut Erdal’ın aşağı yukarı 18 yıl gibi bir zaman dilimi içerisinde altı yolda verdiği iftar yemeklerini de bu köşede gururla dile getiriyorum. Sn. Mahmut Erdal’ı da kutluyorum.

Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını niyaz eder, tutulan oruçların, yapılan yardımların ve ibadetlerin de Allah’tan kabul olmasını dilerim.

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Metin Dikener Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Uzmanındanal.com ---Yeni neslin alışveriş tercihi--