Özgür Kaya; “Lüleburgaz’ı böldürmeyeceğiz”
Ziraat Odası Delegeleri seçilecek
1 Ocaktan itibaren ambalajlar ücretli olacak
Futbol İl Disiplin Kurulu cezaları açıklandı
Bu yazı 22 Aralık 2016, Perşembe 09:35:12 tarihinde eklendi. 985 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

EVRENSEKİZSPOR - Metin Dikener

EVRENSEKİZSPOR

Bölgemizin süper amatör ligi takımlarından formasını giydiğim, resmi lig maçlarında oynadığım Evrensekizspor’dan yaşadığımız ve unutamadığımız o güzel anılardan bahsetmek istiyorum.

O yıllarda Evrensekiz’de resmi lig maçlarımızı oynayacağımız bir futbol sahamız yoktu. İç saha maçlarımızı Lüleburgaz 8 Kasım stadında oynuyorduk. Zemin toprak olduğu için bu takım burada oynar mı? Oynamaz mı? gibi sorunlar hiç yaşamadık. Evrensekiz’de yeni futbol sezonunu açıyoruz. Adet yerini bulsun diye tavuklar, horozlar kestik. Aynı günün akşamı da kendimize güzel bir ziyafet çektik. Eski futbolcu arkadaşlarımızdan Nail Alagöz ile konuşuyorum. Nail, çok süratli bir futbolcuydu, sağ açık oynuyordu. Önüne atılan o uzun toplara depar atarken, Onu seyrederken o değil ama ben yoruluyordum. Süper bir kadromuz vardı. Takımın aşağı yukarı hepsi klas futbolculardı. Saffet Hoca, Adalet Klübünden takım arkadaşımdı. Bitmek bilmeyen devamlı mücadeleye giren bir yapısı ile takımımızın önemli futbolcuları arasında idi. Nedim’in sol ayağı raket gibiydi. 11 numaralı formayı giyiyordu. Fahri Özbay, orta sahanın solunda oynuyordu. Topa adamla karışık sağlam girdiği için arasıra kemik sesleri geliyordu. Emin Bıçak, yapılı ama hareketli bir futbolcuydu. Eğer o günlerde Evrensekizspor’da sayın Mustafa Nalbant gibi bir kulüp başkanımız olsaydı sezon açılışında ne horoz ne tavuk, koçu da bir kenara bırak inanın kesinlikle dana keserdik. Tüm Evrensekizspor taraftarları ile Evrensekiz halkını da bu şölene davet ederdik. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bugün de Evrensekiz’in Sn. Mustafa Nalbant gibi çok değerli Belediye Başkanları var.

Evrensekiz’e yaptığı fevkalade çalışmaları ile çok başarılı bulduğum Sn. Mustafa Nalbant futbolu da çok seviyor. Evrensekizspor’a her zaman maddi, manevi yardımlarda bulunuyor. Bugün Evrensekizspor, Kırklareli Bölgesi Süper Amatör kümesinde oynuyor. Şampiyon adayları arasında olan takım maçlarını yemyeşil çim olan stadlarında oynuyorlar.

 

Bölgemizde şampiyon olduğu halde Bal Ligine katılamayan birçok takımlarımız var. Oysa Evrensekiz Belediye Başkanı Sn. Mustafa Nalbant Evrensekizspor başkan ve yönetimine bölgemiz süper amatör kümesinde şampiyon olun, şampiyonluk primlerinizi gelin benden alın diyor. Eee Kardeşim, o zaman bu takımda zevkle futbol oynanır. Ben bu sözleri candan söyleyen, Evrensekizspor’a her konuda destekte bulunan Belediye Başkanlığı koltuğunda da tüm çalışmalarında başarılı olan Sn. Mustafa Nalbant’a, Evrensekizspor Başkan ve yönetim kuruluna, futbolcu kardeşlerime sonsuz başarılar diliyorum.

Yazdır Paylaş
Diğer Metin Dikener Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Uzmanındanal.com ---Yeni neslin alışveriş tercihi--