DSP’den toplu istifa
Salim Şen’den Başkan Helvacıoğlu’na sert uyarı
Lüleburgaz briç şampiyonasına ev sahipliği yapacak
Lisede 19 Mayıs etkinliği düzenlendi
Bu yazı 04 Kasım 2015, Çarşamba 09:12:51 tarihinde eklendi. 1268 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAŞARININ SIRLARI - Remzi Yeşilyurt

BAŞARININ SIRLARI

Okuyan insan kendi yanlışlarını yakalar. Okuduklarımız içimizde bir kıpırdanma ve heves uyandırıyorsa, amaca varıyoruz demektir.

 Başarı, başarılı insanlardan öğrenilir. Bizler de böylece onların seviyesine çıkabiliriz. Biz başarıya ulaşınca, gelişim ve değişim başlar. Başarmak zamanla bizim için bir alışkanlık haline gelir. Ondan sonra her şutumuz gol olur.

 Artık başarılı olamamak bizim için bir sorun olmaz. Başarılı olmak için hayatı doğru yorumlamalıyız. Sonra da ilkeler oluşturmalıyız. Bunu başarabilirsek içimizde sürekli bir disiplin doğar. Bunu hissettikçe başarılar birbirini izler.

Başarılı olmak için fiziksel, zihinsel ve ekonomik kapasitemizi bilmeliyiz ve kendimizi çok iyi tanımalıyız. Kapasitemizi öğrendikçe, başkalarından farkımızı görürüz.

            Doğru ve çabuk karar vermeliyiz. Bu beynimizin kapasitesi ile ilgilidir. Başarının motor gücü beynimizdir. Beynimizin gücünü sınırsız kullanabilirsek, çok büyük başarılara ulaşmak işten bile değildir.

            İnsan beyni mucizevî bir organdır. Anında bize yeni bilgiler öğretebilir. Zekâmız bizim için ve insanlık âlemi için çok muazzam bir servettir. Onu iyi kullanabilirsek yaşlandıkça zekâmız artar ve parlar. Sahip olduğumuz bu imkân tükenmeyen bir güç kaynağımız olur.

            İnsanoğlu, “Ben bu kapasitemle neleri yapabilirim.” Diye düşünür. Bir motivasyon geliştirir. Böylece olumsuz ve lüzumsuz inançlardan kurtulur.

            İnsanlar, yetenekleri doğrultusunda kendini ortaya koymalıdır. “Ne iş olsa yaparım.”cevabı hiçbir becerimiz olmadığı anlamına gelir. En büyük beceri karşımızdakine kendimizi kabul ettirmemizdir.

            İnsan, nefsinin esiri olursa bu geleceğinin sonu olur. İçimizdeki ifriti mutlaka yenmeliyiz. Bunu becerebilirsek, çok ve büyük işler başarma gücünü kendimizde buluruz.

            İnsanlar, kendilerini kontrol edebilmelidir. Başkalarından üstün taraflarının neler olduğunu fark etmeli, ona göre hayal kurmalı ve plan yapmalıdır.

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Remzi Yeşilyurt Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek