Lüleburgaz’da toplu sünnet
O hekime soruşturma başlatıldı
İşte Lüleburgaz’ın güncel korona virüs haritası!
Turabi Kayan’dan Kaymakam Yüce’ye ziyaret
Bu yazı 09 Ekim 2014, Perşembe 09:25:55 tarihinde eklendi. 26616 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ESKİ ve YENİ TÜRKİYE -

ESKİ ve YENİ TÜRKİYE

Yeni Türkiye diyorlar! Nedir yeni Türkiye?

Evet yeniliklere, değişime açığız ama A.K.P. Hükümeti’nin Başkanı Ahmet Davutoğlu Yeni Türkiye derken eski A.K.P. hükümetinide eski Türkiye’nin içine dahilmi ediyor! Acaba yeni Türkiye derken eski hükümetleri dönemindeki yaptıkları yanlışlarımı aklayıp paklamışmı oluyorlar. Yeni Türkiye derken 12 yıllık A.K.P. İktidarlarınıda inkar etmiş olmuyorlarmı? Eski Türkiyedeki A.K.P. 12 yıllık geçmiş iktidarlarının devamı olacaklarını idda ediyorlarsa, yeni Türkiye dedikleri eski Türkiye dedikleri A.K.P. İktidarıda dahil diğer eski Türkiye’nin tarihinde yer almış. Cumhuriyet hükümetlerini Cumhurbaşkanlarını tanımamışmı oluyorlar? Yeni Türkiye de hedeflenen doğu ve güneydoğu çözüm süreci adı altında P.K.K. nın meşrulaştırılarak ve terör örgütünün elemanlarının artık dağlar dışında şehirlerimizin bağzılarında yaptıkları taşkınlıklara göz yumarak Devletimizin Güvenlik Güçlerinide bu yapılanların karşısında valilerin iznine bırakıp operasyon emirlerini pasifleştirip zaafa uğratıp görevlerini yapamaz hale getirmiş olmuyorlarmı? (Türk askeri kendi internet sitesinde Valibey onay verirse ancak ozaman operasyon yaparız diye yazarak durumun vahametini izah etmişlerdir)Eski A.K.P. Hükümetinin Başkanı miting meydanlarında P.K.K. ile görüşen şerefsizdir dememişmiydi? Seçimden sonrada çözüm sürecini oluşturmak için P.K.K.ayla Devletin kurumları aracılığıyla görüştükleri meydana çıkmadımı? Çözüm sürecini kesintiye uğratmamak adına doğu ve güneydoğu başta olmak üzere Güzel Devletimizin  Güzel İstanbulumuzun bazı semtlerinde araçlar ve dükkanları yakan terörist bozuntularına fazla bir ses çıkarmamaktadır. Kısaca izah etmek gerekirse Gömleğini değiştiren bir insan gömleğinin ilk düğmesini yanlış iliklerse diğer tüm düğmelerin hepsini çözmek zorunda kalır. Önemli olan birinci düğmeyi doğru iliklemektir. İşte siyasette ülke meselelerinde birinci düğme gibidir. Birinci düğme doğru iliklenirse diğer ilikler, ilişkiler hepsi düzgün gider.

YENİ TÜRKİYE’NİN ESKİ DEVLETİAHALİSİ OSMANLI DEVLETİMİZDİ

Ertuğrulgazi,Orhanbey,Fatih Sultan Mehmete kadar gelen padişahlarımız devlet adamlarımızdı. Fetihler yaptılar,Yavuzlar,Sultan Süleymanlar ile bu devlet adamları ile İslam’a Türklüğe hizmet ettiler. Cumhuriyetimizin Kurucusu ve Kurtuluş savaşının Önderi Mustafa Kemal Atatürk,ün Yurta Sulh Cihanda Sulh,düsturunu hiçbir zaman körü körüne veya bedeli ne olursa olsun bir Sulh temini maksadıyla anlamadığını biliyoruz. Bunun ispatı ise Hatay ve Musul meseleleri karşısında kararlı ve kesin tavrının blöf olmadığının tüm dünyaca anlaşılmasıdır. Burada Atatürk’ün önemle üzerinde durduğu çok mühim bir tespiti vardırki oda dış siyasette başarılı olmanın sırrı içerde kuvvetli ve birlik içerisinde bulunmakta olduğunu ifade etmesidir. Kurtuluş savaşında harici ve dahili düşmanların üzerine kararlılıkla giderek bugünkü Türkiye Cumhuriyetini Bize Emanet etmiştir. Bizde Türk Milleti Olarak Bu Kutsal Emanete Sahip Çıkmalıyız.

 

Saygılarımla Selamlar 

Yazdır Paylaş
Diğer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek