Avrupa Şampiyonası’ndan derece ile döndüler
Bahçe kapısına sıkışan yılanı itfaiye kurtardı
Mustafa Kalecik’ten Meral Akşener’e ziyaret
Miniklerin gösterisi büyük beğeni topladı
Bu yazı 14 Ağustos 2014, Perşembe 09:24:24 tarihinde eklendi. 1463 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk olmak - Mehmet ERTAŞ

Türk olmak

Tayyip Erdoğan; etnik kimlikler üzerinden siyaset yaparak, Türkiye cumhuriyeti devleti ibaresinin Türk ve cumhuriyet anlamını göz ardı ederek yola çıkmıştır. Erdoğan’ı destekleyen bazı basın yayın organları “Cumhur, Başkanını” seçti diye başlık atmışlardır. Devlet dairelerinden T.C ibaresini kaldırıp, gelen tepkiler üzerine yanlıştan dönmüş gibi yapıp, hemen hemen Türklük ve Cumhuriyet ibaresi yazan tüm yazılara savaş açmışlardır. 12 yıllık iktidar süresinde göz kamaştırıcı lüksün, iktidarın ve medeniyetin plastik yüzünün yani heva ve hevesin egemen olduğu, ayakkabı kutularına kadar paraların muhafaza edildiği, adeta istiklal yok, istikbal var dercesine, oğul Bilal ile tüyü bitmemiş yetimlerin parasının, hesabının yapıldığı bir ülkede cumhuriyetin 12. Cumhurbaşkanı olarak Tayyip Erdoğan seçilmiştir. A.K.P iktidarı, Türk kültür ve Türklük şuurunun gömülmeye çalışıldığı bir dönem niteliğinde ortaya çıkmıştır. Asıl olanın para olduğunu ve paranın satın alamayacağı hiçbir değerin olmadığını diretenler, milliyetçiliği ayaklar altına alanlar, her seçimde olduğu gibi, bu seçimde de milliyetçilerin oylarından medet ummuşlardır. Bu ahvalde; biz milliyetçi bakışçıyız, eski ülkücüyüz diyerek Erdoğan’a destek verenler, bu destekle hem milliyetçiliklerini, hem ülkücülüklerini ayaklar altına aldırdıklarının farkındadırlar herhalde.

 

Milliyetçilik, milli devlet gibi kavramları insanlar korkarak telaffuz edebilir duruma geldiler. Zira bu kavramlar resmi tarih ya da resmi ideolojinin kavramları olarak itilmekte ve aşağılanmaktadır. Özelde Türk Kültürünün genelde ise Türklerin evcilleştirilme aşaması olarak bu dönemi tarif etmek daha uygun düşer. Artık yeniden Türkiye denilerek ve Türkler “Türküm” demekten men edilerek; Atatürk tarafından kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temeline dinamit koymaya çalışmışlar ve maalesef yine ülkenin en üst makamlarına bunu yapanlar taşınmıştır. Allah vatanımıza, milletimize zeval vermesin. Sevgiyle kalın.

Yazdır Paylaş
Diğer Mehmet ERTAŞ Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek