Avrupa Şampiyonası’ndan derece ile döndüler
Bahçe kapısına sıkışan yılanı itfaiye kurtardı
Mustafa Kalecik’ten Meral Akşener’e ziyaret
Miniklerin gösterisi büyük beğeni topladı
Bu yazı 17 Temmuz 2014, Perşembe 10:00:00 tarihinde eklendi. 1412 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ - Mehmet ERTAŞ

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

10 Ağustos 2014 tarihinde Türkiye’miz yeni cumhurbaşkanını belirlemek için sandık başına gidecek. Televizyon yayınlarından takip ediyoruz vatandaşlarımıza; “İyi bir cumhurbaşkanı nasıl olmalıdır?” diye soruluyor. Cevaplar oldukça muntazam ve güzel. Genelde “Cumhurbaşkanı toplumun her kesimine hitap edebilmelidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin güzide insanlarını Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Alevi, CHP’li, MHP’li, BBP’li ya da AKP’li, diye ayrıştırmadan kucaklayan bir cumhurbaşkanı istiyoruz.” Diyorlar. Bu kardeşlerimiz doğru söylüyorlar. Pekiyi Cumhurbaşkanı Adayları ne söylüyorlar yahut ne yapıyorlar?

Artık Cumhurbaşkanı Adayı olarak meydanlarda boy gösteren Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ı 12 yıllık başbakanlık sürecine şahit olan herkes tanıyor.

MHP, CHP, BBP, BTP,DSP gibi partilerin birlikte karar alarak belirledikleri Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Ekmeleddin Mehmet İHSANOĞLU; şimdiden bir çok partinin ve partilinin desteğini almış, beyefendi duruşuyla, gereksiz polemiklere girmemesiyle dikkatleri çeken edepli saygın bir insandır.

HDP’nin adayı Selahattin DEMİRTAŞ ise  bu ülkenin her vatandaşına tanımış olduğu tüm demokratik haklardan yararlanmasına karşın söylemlerinde kendi kendini dışlayan ve bu vatanın her türlü hizmetini göz ardı ederek düz ovada politika yapan bir cumhurbaşkanı adayıdır. Kendisi sözleriyle; 1000 yıllık Türk-Kürt kardeşliğini bozmaya çalışan, İsrail ve Ermeni lobilerinin oyuncağı PKK terör örgütünün başı Abdullah Öcalan’ın sözcüsü olduğunu apaçık ortaya koyuyor.

Sözlerime son verirken Adayımız Sayın Ekmeleddin İHSANOĞLU’ nun Cumhurbaşkanı olmasını canı gönülden diliyorum.

DEĞİŞİM ŞART

Türkiye’nin ilk Cumhurbaşkanı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ tü

Kimler geldi kimler geçti

Yeni cumhurbaşkanı seçimi geldi

Halk seçecek halk seçecek,

Cumhurbaşkanını halk seçecek

“Değişim Şart” diyecek

Bu cumhurbaşkanını halk seçecek

Birlik için dirlik için

Vatan için millet için

Atatürk’ün kayıtsız şartsız

Millet egemenliğini gerçekleştirecek

Cumhurbaşkanını halk seçecek

“Değişim Şart” diyerek

Yeni Cumhurbaşkanını Halk seçecek

 

DEĞİŞİM ŞART

Yazdır Paylaş
Diğer Mehmet ERTAŞ Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek