Avrupa Şampiyonası’ndan derece ile döndüler
Bahçe kapısına sıkışan yılanı itfaiye kurtardı
Mustafa Kalecik’ten Meral Akşener’e ziyaret
Miniklerin gösterisi büyük beğeni topladı
Bu yazı 26 Haziran 2014, Perşembe 09:20:08 tarihinde eklendi. 1409 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KERKÜK VE MUSUL - Mehmet ERTAŞ

KERKÜK VE MUSUL

Ülkemizde özellikle son on yıldır uygulanan politika sonucu, ne yurdumuzdaki insanlarımızın, ne de Türk’ün en güçlü kalesi Türkiye Cumhuriyeti’ ne umut bağlamış soydaşlarımızın sıkıntıları bitmemiştir. Aksine uygulanan korkak politikalar sadece mevcut neslin değil, gelecek neslinde şerefli yaşama hakkını gasp etmektedir.

Yanı başımızdaki Irak’ta çıkan yangın sönmemiştir. Irak’ ta 2004 yılında kurulan ve daha sonrada adı  IŞİD  (Irak Şam İslam Devleti) olarak değiştirilen El Kaide bağlantılı Tevhid ve cihad örgütü tarafından Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı Musul’a bağlı Telafer ilçesi havan topu saldırısı ile ateş altına alınmış; aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 5 Türkmen öldürülmüş, 30 Türkmen’de yaralanmıştır. Bir çok Türkmen  Telafer’ i terk etmiş, açlık ve sefaletle yaşam mücadelesi vermektedir. Kuzey Irak’ ta bulunan bir diğer Türkmen kenti Kerkük! Ünde aynı ateş altına alınmaması için Kerkük ve bazı ilçelerinde yüksek askeri ve operasyon birimi kurulacağı, bu birimin tüm kuvvetlere komuta edeceği belirtiliyor. Çok ilginçtir ki Türk Tarihinde; Kurtuluş Savaşı’nda Çanakkale ve Dumlupınar’ da olduğu gibi Türkmeni, Arabı, Kürdü birlikte IŞİD’ e karşı savaşma kararı alıyorlar. Kuzey Irak’ta yoğun olarak görülen otorite boşluğu; Kuzey Iraklı Kürtlerin içinde ki Barzani ve Karzai’nin iktidar savaşı sonucu Kürt devletinin kurulamayacağını anlayan A.B.D  ve İsrail; IŞİD örgütünü meydanlara çıkarmıştır. Türkiye’nin Güney Doğu Anadolu Bölgesi ve Kuzey Irak’ta asıl amaç Kürt devleti ya da herhangi bir Irak Devleti kurdurmak değildir, bu petrol topraklarında Büyük İsrail Projesini gerçekleştirmek için yazılan senaryoların bir başka tezahürüdür. Çünkü bu toprakların insanları gerek etnik kökenleri gerekse mezhep farklılıkları ile İsrail ve Amerika tarafından ayrıştırılarak, Siyonist zihniyetin kötü emellerine alet edilmektedir. Bu yüzden Tüm Müslümanlar başta olmak üzere bu coğrafyanın insanları uyanık olmalı ve birlikte hareket etmelidirler. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)  “Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır.” İkazında bulunmuştur. Sözlerime şu güzel dörtlükle son vermek istiyorum:

Şol gökleri kaldıranın

Donatarak dolduranın

“Ol” deyince olduranın

Doksan dokuz adı ile;duacıyız size Türkmenim.

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Mehmet ERTAŞ Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek