Avrupa Şampiyonası’ndan derece ile döndüler
Bahçe kapısına sıkışan yılanı itfaiye kurtardı
Mustafa Kalecik’ten Meral Akşener’e ziyaret
Miniklerin gösterisi büyük beğeni topladı
Bu yazı 19 Haziran 2014, Perşembe 14:55:21 tarihinde eklendi. 1628 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAYRAK NAMUSTUR - Mehmet ERTAŞ

BAYRAK NAMUSTUR

Bayrak bir milleti ve onun devletini temsil eder. Bayrak; bir milletin bağımsızlığının, hürriyetinin timsalidir. Bayrağa saygı; aynı bayrak altında yaşayan bütün insanların (Laz, Çerkez, Kürt, Türk, Alevi’si ve Zaza’sıyla) görevidir. Ama maalesef Güney Doğu’ da ki Diyarbakır ilimizin Lice ilçesinde İsrail-Ermeni işbirliğiyle Türkiye Cumhuriyeti Toprakları üzerinde oynanan haince planın neticesi olarak; Daha önce yaptıkları gibi Türkiye’ yi sağ-sol diye ayırıp, insanları birbirine düşürüp başarılı olamayan: emperyalist, komünist, siyonist güçler İsrail’in projesi Kürt kartı olan PKK terör örgütünü kurdurarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin toprak bütünlüğünü tehdit ederek ve Kürt-Türk kardeşliğine nifak sokarak böl/parçala  ve yönet senaryolarını devreye sokmuşlardır. Türk Devleti bu oyunların üstesinden gelecek güçtedir.

Milletin ve devletin düşmanlarına karşı bayrağı korumak ordunun görevidir. Hatta bayrak, orduların kurulmasıyla tarihteki yerini almıştır. Bunun için ölmeden bayrak teslim edilmez. Elbette kan dökülmesin, insanlar ölmesin, Türk-Kürt kardeşliğine zarar gelmesin ancak bölücüye de taviz verilmesin. Atalarımızın da söylediği gibi taviz tavizi doğuruyor, çözüm süreci bahanesiyle bölücü eylemlere göz yumulması güvenlik güçlerimizin otoritesine ve güvenilirliğine zarar veriyor. Molotof kokteyli atma, yol keserek kimlik sorma gibi hareketlerle başlayan eylemler vatan bayrağımızın gönderden indirilip yerlere atılması gibi düşmanca, haince hatta şerefsizce eylemlere kadar vardırılmıştır. Bu yüzden terör örgütüne verilen tavizler güvenlik güçlerimizin otoritesine zarar vermekle kalmamış aynı zamanda bu eşkıyaların astar istemesine ve azgınlaşmasına da sebep olmuştur. Bayrağımızı kirletilerek Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Türk milletine hakaret edilmiştir. Hal bu ki bu vatan topraklarının her karışında bayrağımızın özgürce dalgalanabilmesi için atalarımız al bayrağımızın bedelini kanlarıyla ödemiştir. Unutulmamalıdır ki “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.” Bu yüzden şehadet şerbetini içen asil atalarımıza layık bir millet olarak Türk milleti; hiçbir şekilde kabulü mümkün olmayan bu olayların hesabını hukuki çerçeveler içerisinde sormalı ve doğrudan ya da dolaylı olarak bu olaylardan sorumlu olan, en büyüğünden en küçüğüne kadar herkes bu millete hesap vermelidir. Unutmamalıyız ki gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde olanlara göz yummakta gaflettir. Sözlerime merhum şairimiz Arif Nihat Asya’nın “Bayrak” adlı şiiri ile son vermek istiyorum ve kendisine Allah’ tan rahmet diliyorum.

BAYRAK

Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,

Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,

Işık ışık, dalga dalga bayrağım!

Senin destanını okudum senin destanını yazacağım.

 

Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.

 

Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder…

Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar:

Yurda ay yıldızının ışığı yeter.

 

Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düştüğümüz gün

Gölgene sığındık.

 

Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı

Yüksek yerlerde açan çiçeğim.

Senin altında doğdum.

Senin altında öleceğim.

 

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim:

Yeryüzünde yer beğen!

Nereye dikilmek istersen,

Söyle, seni oraya dikeyim!

 

Arif Nihat Asya

 

 

  

Yazdır Paylaş
Diğer Mehmet ERTAŞ Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek