Vali Civelek, Kadın Girişimciler ile bir araya geldi…
TRAMEP Kariyer Günleri ile tanıtıldı
Telve Kuru Kahve Çikolata açıldı
Ehliyetsiz sürücü iki kişiyi ezdi
Bu haber 30 Ekim 2013, Çarşamba 09:14 tarihinde eklendi. 819 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lüleburgaz’a yakışmadı

Lüleburgaz’a yakışmadı

Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) 11. Grup’ta mücadele eden Lüleburgazspor, geçtiğimiz Cumartesi  günü İstanbul Halide Edip Adıvarspor ile karşı karşıya gelmiş ve maçı 1-0  kaybetmişti.

Karşılaşmada Lüleburgazspor’lu 2 futbolcu kırmızı kart görürken yedek kulübesine de 1 kırmızı kart çıkmıştı.

Maçta seyircinin ve Lüleburgazspor yönetiminin saldırgan tavrı ile ilgili olarak Lüleburgazspor eski yöneticilerinden  Vecdi Öztürek bir açıklamada yaptı.

Cumartesi günü Lüleburgaz 8 Kasım Stadı’nda yaşananların Lüleburgazspor’a ve Lüleburgaz’a yakışmadığını belirten Vecdi Özyürek Lüleburgazspor yönetimi ve teknik direktörünü daha sakin, olgun ve yapıcı olmaya davet etti.

Sinirli hareketlerin ve küfürlerin maç sonucunu değiştirmeyeceğini,  bundan sadece Lüleburgazspor’un zarar göreceğini de belirten Özyürek konuşmasını şöyle sürdürdü.

“1970 ve 1990’lı yıllar arasında ki Lüleburgazspor yöneticilerini, futbolcularını ve seyircilerini özlüyorum. O zamanda bizler de bugünlerdeki gibi hakem hataları ile karşılaşıyorduk.  Ama tavırlarımız bugünkü gibi küfür ve hakaret etmek değildi. Seyirci küfürsüz ve esprili öyle sözler söylüyordu ki,  öyle zamanda alkışlıyordu ki hakemler bir daha o hatayı yapmıyordu. Teknik direktörlerimiz müdahalesini saha içinde bağırarak, kendini göstermek amaçlı yapmıyordu, soyunma odasında teknik direktörlüğünü yapıyordu. Maç içerisinde teknik direktör bir bakış attığı zaman o futbolcu hatasını anlıyordu.  Ama Cumartesi günü seyrettiğim görüntüler ne Lüleburgazspor’a ne de Lüleburgaz’a yakıştı” dedi.

Lüleburgazspor seyircinin 1970 ve 1980’li yıllarda maçları kadın-erkek bir arada bayramlıklarını giymiş gibi temiz ve kravatlı izlediğini de belirten Özyürek “O zaman seyirciler önce birbirlerine, sonra futbolculara saygılıydı. Ancak şimdi kimseye saygın kalmadı. 1980’li yıllarda İstanbul’a Lüleburgazspor’u Kasımpaşa maçını izlemeye gittik. Biraz erken gidip İstanbul’u gezdik. Maç saatinde minibüse binip maç sahasına gidiyordum.  Aynı gün Beşiktaş-Galatasaray maçı vardı Dolmabahçe’de. Minibüsteki vatandaşlarla sohbet ettim. “ Sizde Beşiktaş-Galatasaray maçına Dolmabahçe’ye gidiyorsunuz değil mi?”  diye sordum.  O kişinin bana verdiği cevap “Hayır ben ve arkadaşlarım Lüleburgazspor’u izlemeye gidiyoruz. Çünkü futbolu bizi doyuruyor. Tiyatro gibi futbol oynuyor.” Şeklinde oldu.   İşte bunu bilerek Lüleburgazspor’lu yöneticileri ve seyircileri birlik ve beraberlik içinde olmaya davet ediyorum” dedi.  Ertan BAYER

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekili genel seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz
1- Adalet ve Kalkınma Partisi
2- Alternatif Parti
3- Anadolu Partisi
4- Bağımsız Türkiye Partisi
5- Büyük Birlik Partisi
6- Cumhuriyet Halk Partisi
7- Demokrat Parti
8- Demokratik Gelişim Partisi
9- Demokratik Sol Parti
10- Doğru Yol Partisi
11- Emek Partisi
12- Genç Parti
13- Hak ve Adalet Partisi
14- Hak ve Eşitlik Partisi
15- Hak ve Özgürlükler Partisi
16- Halkın Kurtuluş Partisi
17- Halkın Yükselişi Partisi
18- Halkların Demokratik Partisi
19- Hür Dava Partisi
20- Vatan Partisi
21- Liberal Demokrat Parti
22- Merkez Parti
23- Millet Partisi
24- Millet ve Adalet Partisi
25- Milliyetçi Hareket Partisi
26- Muhafazakar Yükseliş Partisi
27- Özgürlük ve Dayanışma Partisi
28- Saadet Partisi
29- Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi
30- Türkiye Komünist Partisi
31- Yurt Partisi
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Uzmanındanal.com ---Yeni neslin alışveriş tercihi--