İşletmeler için son gün 30 Nisan
İstanbul Caddesinden sirk korteji geçti
Başkan Can Muntaş oldu
E-Ticaret Zirvesi düzenlenecek
Bu haber 18 Eylül 2013, Çarşamba 09:24 tarihinde eklendi. 2372 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abone güncellemede son gün 31 Ekim

Abone güncellemede son gün 31 Ekim

Gökhan KAN- TREDAŞ Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş., Lüleburgaz’daki abonelerine dağıttığı uyarı kağıtları ile 31 Ekim 2013 tarihine kadar abonelik bilgilerinin güncellenmesi gerektiğini duyurdu.

Dağıtılan kâğıtlarda “ Mevcut abonelere ait bilgilerin eski, eksik veya hatalı olması sebebiyle, 422 Sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği, 5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 68. Maddesi ve Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği’nin 14. Maddesi gereği abone bilgilerinizin güncellenmesi gerekmektedir” deniliyor.

Güncelleme işlemlerinin 31 Ekim 2013 tarihine kadar yapılması gerektiği belirtilirken işlemlerin internet üzerinden www. tredas.com.tr veya www.trepas.com.tr adreslerinden “ bilgi güncelleme” menüsü kullanılarak güncelleme yapılabilecekleri veya en yakın işletmeye giderek güncelleme yaptırabilecekleri belirtildi.

 

Güncelleme için gerekli belgeler;

Abonelerin TC Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı fotokopisi

Kira kontratı fotokopisi (kiracı iseniz)

Vergi levhası fotokopisi ( ticari işletme ise)

Abonenin son elektrik fatura fotokopisi

Abonelere yapılan uyarıda “ Elektrik aboneliğiniz kendi adınıza olmayıp önceki kiracı veya mülk sahibi adına kayıtlı ise size en yakın işletmemize başvurarak kendi adınıza abonelik yaptırmanız gerekmektedir. Kendi adınıza abonelik yaptırmadan elektrik kullandığınızın tespiti halinde, usulsüz elektrik kullanımı nedeniyle elektriğiniz kesilerek hakkınızda cezai işlem uygulanacaktır” deniliyor.

 

Vatandaş tepkili

 

Bazı vatandaşlar ise uygulamaya tepki gösterip “ Onlar önce gidip kaçak elektrik kullananlardan fatura tahsil etmenin yolunu bulsunlar. Onların faturalarını da öderken bir de başımıza bunu çıkardılar” dediler.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Uzmanındanal.com ---Yeni neslin alışveriş tercihi--