Lüleburgaz’da 23 Bin öğrenci karne heyecanı yaşadı!
Motosiklet yayaya çarptı; 2 yaralı
Mekke’ye yürüyen ‘Adam’ Lüleburgaz’dan geçti!
Kayalı; “Lüleburgaz’ın All Star’ını kuracağız”!
Bu haber 15 Mayıs 2013, Çarşamba 09:21 tarihinde eklendi. 761 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TRAKYA’DA HÖH BİRİNCİ ÇIKTI

TRAKYA’DA HÖH BİRİNCİ ÇIKTI  

İHA - Bulgaristan’da yapılan genel seçimler nedeniyle Trakya’da il ve ilçelerde toplam 18 sandıkta, soydaşlar oy kullandı. Bulgaristan’da çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Trakya’da kullanılan 10 bin 414 oydan 7 bin 504’ünü aldı. İkinci Türk partisi Hürriyet Şeref ve Halk Partisi (HŞHP) ise 2 bin 118 oy alarak, yüzde 2'nin altında kaldığı için meclise giremedi. 
Bulgaristan’da Pazar günü yapılan genel seçim nedeniyle, Türkiye’de bulunan soydaşlar da sandık başına gitti. Trakya’da toplam 18 sandık açılırken, 10 bin 414 kişi oy kullandı. Bu oyların 546’sı geçersiz, 10 bin 54 oy ise geçerli sayıldı. Bulgaristan’da çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) geçerli oyların 7 bin 504’ünü, 2. Türk partisi, Korman İsmailov'un Hürriyet Şeref ve Halk Partisi (HŞHP) ise 2 bin 118 oy aldı.
Lüleburgaz’da açık fark
Öte yandan Lüleburgaz merkezde kurulan 2 sandıkta da HÖH, HŞHP’ye açık ara fark attı. Lüleburgaz Merkez’de kullanılan oylardan 688 tanesini HÖH alırken HŞHP 96 oy aldı.
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek