RUMELİ’DE 665 YILLIK VATAN LÜLEBURGAZ…
LTSO Edirne’de Fuara katıldı
KLÜ, ÖĞRENCİSİ’NDEN ÖRNEK TASARIM
Kırklareli AK Parti’den Vali Birol Ekici’ye ziyaret
Bu haber 09 Mayıs 2013, Perşembe 09:03 tarihinde eklendi. 1506 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Plasko’da işten çıkartma

Lüleburgaz Tatarköy yolu üzerinde bulunan Plasko Plastik, fabrikasında dün 27 işçi sabah 08.00-16.00 vardiyası için işe gittiklerinde işyerine alınmadı.
Plasko’da işten çıkartma  

Ertan BAYER –Daha sonra işveren tarafında işçilerine eline 3 Mayıs 2013 tarihinde işten çıkartıldıklarına dair belge verildi.
İşçiler bir süre önce Petrol İş Sendikası’na üye olduklarını ve işveren tarafından da sendikaya üye olmamaları konusunda uyarıldıklarını söylediler.
Petrol İş Sendikası Trakya Şubesi Genel İdari Sekreterlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Oğuz Keser yaptığı açıklamada “Bu işyerinde 110 işçi çalışıyor. 60 işçi sendikamıza üye oldular. Ankara’da yasal işlemleri yapmaya hazırlanırken, işveren sendikamıza üye olan 27 işçiyi işten çıkarttı. Arkadaşlarımızda sendikaya üye olma haklarının yasal hak olduğunu bildiği için fabrika içinde eylem başlattı. Buradaki eylemi daha büyük bir şekilde yapıp yaygınlaştıracağız. İşveren hakkında da yasal işlem başlatacağız” dedi.
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek