Trakya aşırı sıcaklara teslim oldu
Vali Ekici’nin Mahalle Muhtarlıklarını ziyaret etti
Dolunun etkili olduğu Kırklareli'nde hasar tespit çalışmaları tamamlandı
Dansçı adayları için yaz okulu başlıyor
Bu haber 25 Mayıs 2024, Cumartesi 09:44 tarihinde eklendi. 579 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ek bina yapılacak

Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam yapılacak 250 yataklı ek binanın yer tesliminin yapıldığını duyurdu.
Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ek bina yapılacak  

Alınan bilgiye göre 62 bin 500 metre kare kapalı alanlı, deprem izalatörlü bina mevcut hastane arsasına inşa edilecek. İşin süresi 800 gün, sözleşme bedeli ise 1 milyar 967 milyon 749 bin lira olarak açıkladı.

Sarıçam yaptığı açıklamada; “Kırklareli Eğitim Araştırma Hastanesi 250 Yataklı Ek Bina Yapım İnşaat İhalesi Bakanlığımız tarafından yapılmış olup,  62.500 m2 Kapalı Alanlı deprem izalatörlü bina mevcut hastane arsasına yapılacaktır. Çocuk, kadın doğum, genel cerrahi, dahiliye ve tüm ana branşların yan dalları ve Onkoloji Tanı Tedavi Merkezi (PET-CT, Nükleer Tıp, Radyasyon Onkolojisi, Gama Kamera, Lineer Hızlandırıcı ), Diyabet Merkezi, İleri Patoloji Merkezi, Çocuk İzlem Merkezi,  Çocuk Psikiyatri Merkezinin hizmet vereceği şekilde projelendirilmiştir.  İşin Süresi: 800 gün. Sözleşme Bedeli: 1.967.749.000,00 TL dir. Kırklareli'mize ve bölgemize hayırlı olsun.” dedi.

Barış Can KORKMAZ

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek