Lüleburgaz’da 23 Nisan coşkusu
Kenan Ürün; “Lüleburgazspor’u iyileştirmek için adayım”
Lüleburgaz’da feci kaza
Çeşme meydanına TREPAŞ Resmi Ödeme Merkezi  açıldı
Bu haber 20 Ocak 2024, Cumartesi 09:30 tarihinde eklendi. 1658 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

General Ferhat Akat İlkokulu'nda “Dilimizin Zenginlikleri Projesi”

General Ferhat Akat İlkokulu, “Dilimizin Zenginlikleri Projesi” etkinlikleri yazar buluşmalarıyla devam ediyor.
General Ferhat Akat İlkokulu'nda “Dilimizin Zenginlikleri Projesi”  

Eğitimci yazar İnci Yılmaz Şimşek, Lüleburgaz General Ferhat Akat İlkokulu'nu ziyaret ederek, Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında öğrencilere dilin zenginliklerini keşfetme fırsatı sunmak adına katılım sağladı.

General Ferhat Akat İlkokulu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Dilimizin Zenginlikleri Projesi'ni, Lüleburgaz Lisesin'nde görevli eğitimci yazar İnci Yılmaz Şimşek'in katılımıyla gerçekleştirdiği çeşitli etkinliklerle coşkuyla hayata geçirdi. Eğitimci yazar, okulu ziyaret ederek dil bilincini güçlendirmeyi amaçlayan etkileşimli etkinlikler düzenledi.

Bu konuda tecrübeli olan Şimşek, sınıflarda Uzay'ın Kayıp Gezegeni adlı çocuk kitabıyla interaktif bir kitap okuma etkinliği düzenleyerek öğrencilere dilimizin zenginliklerini ve güzelliklerini keşfetme imkânı sağladı.

Etkileşimli kitap okuma etkinliğinin ardından öğrenciler, Şimşek ve sınıf öğretmenleri Emre Mutlu, Seda Durkan, Nazlı Kahve Aydoğan, Merve Yaşa Dugan, Mehmet Kozalı ve anasınıfı öğretmenleri Yıldız Akıncı ile Güllü Can’ın rehberliğinde etkinlileri tamamladılar. Anasınıfları farklılıklarımız konulu etkileşimli masal resimleme, 1. ve 2. sınıflar etkileşimli hikâye kitabı, 3. ve 4. sınıflar da Türkçe deyimleri içeren bir sözlük hazırlayarak dil zenginliklerini daha yakından tanıma fırsatı buldular.

General Ferhat Akat İlkokulu müdürü Şenol Bayfidan, Dilimizin Zenginlikleri Projesi'nin dil bilinci oluşturmanın yanı sıra öğrencilere edebi zevk kazandırmada önemli bir rol oynadığını ifade ederek, bu kıymetli etkinliği gerçekleştirdikleri için sınıf öğretmenleri ve öğrenciler ile bir araya gelen İnci Yılmaz Şimşek’e teşekkürlerini sundu.

Barış Can KORKMAZ

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek