BAHÇEŞEHİR KOLEJİNDEN 12. SINIF ÖĞRENCİLERİNE SEVİYE TESPİT SINAVI
Kızılay’ın gençleri sokaktaki canlarımızı unutmadı
Lüleburgaz’da Cumhuriyet Bayramı töreni
Vali Bilgin, Cumhuriyet Bayramını kutladı
Bu haber 26 Mart 2013, Salı 09:25 tarihinde eklendi. 1658 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Testici “ Tekboy işçilerinin yanındayız”

DİSK Tekstil İşçileri Sendikası Lüleburgaz Temsilciliği 25 Tekboy’da işten çıkartılan işçilere destek verdiler.
Testici “ Tekboy işçilerinin yanındayız”
Gökhan KAN- DİSK Tekstil İşçileri Sendikası Lüleburgaz Temsilciliği 25 Mart Pazartesi günü saat 14:00’te Kongre Meydanı’nda basın açıklaması yaparak Tekboy’da işten çıkartılan işçilere destek verdiler.
Meydanda yapılan basın açıklamasına Tekstil İşçileri Sendikası Trakya Şube Başkanı Savaş Testici, Genel İş Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Necmi Arda ve işçiler katıldı.
Basın açıklamasını okuyan Şube Başkanı Testici “ Tekboy’da çalışan işçilerin büyük çoğunluğu Anayasa’nın yasaların tanıdığı hakları kullanarak sendikamıza üye olmuşlardı. İşveren işçilerin haklarına ve hukukuna saygı göstermemiş, yasaları yok saymış ve 14 Ağustos 2012 tarihinden başlayarak 27 üyemizi işten çıkarmıştı. Bizler zamanında işvereni uyarmış ve hukuka saygılı olmasını istemiştik. Ancak gördük ki bu uyarımız görmezden gelinmiş ve üyelerimizin hakları çiğnenmiştir. Yasalar açık şekilde ihlal edilerek, yalnızca “ sendika Üyesi” oldukları için işten çıkarılmışlardır. Arkadaşlarımızın durumu Mahkeme kararıyla da tescil edilmiştir, üyelerimizin işlerine iadelerine hüküm verilmiş olup 16 ay brüt maaş tutarında sendikal tazminat ödenmesine karar verilmiştir. DİSK Tekstil İşçileri Sendikası olarak Tekboy’da çalışan üyelerimize ve işçilere sesleniyoruz. İşyerinde sendikal mücadeleye devam edip haklarının bilincinde olmaların istiyoruz. Tekboy işçilerinin haklı mücadelelerinin sonuna kadar yanında olacağız” dedi.
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek