“Üçgen parka “Budak Çal’ın ismi verilmeli”
Hayvanseverler, belediye hakkında suç duyurusunda bulundu
Eğitim-Sen’den sahte enflasyon zammı tepki
Konyalı, Lüleburgazspor’da yaşanan gelişmeleri açıkladı
Bu haber 26 Mart 2013, Salı 09:21 tarihinde eklendi. 649 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üniversitelilere girişimcilik eğitimi verilecek

Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB işbirliğinde düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine Namık Kemal Üniversitesi öğrencileri de katılacak.
Üniversitelilere girişimcilik eğitimi verilecek
TEKİRDAĞ - 14 ve 22 Mart 2013 tarihlerinde Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu ile Çorlu Mühendislik Fakültesi'nde üniversiteli girişimci adaylarına yönelik iki toplantı yapıldı. Toplantılara Sosyal Bilimler MYO Müdürü Ertuğrul Recep ERBAY, Teknik Bilimler MYO Müdürü İsmail YILMAZ, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay ÜSTÜN ve KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Özay CEBECİ konuşmacı olarak katıldı. Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu ve Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine dönük olarak gerçekleştirilen Girişimcilik toplantısında Trakya Kalkınma Ajansının Hibe Destekleri ve bu güne kadar verdiği destekler, KOSGEB’in Ar-Ge ve İnovasyon Destek programı, Yeni Girişimci Destek Programı ve bir girişimcide olması gereken temel özellikler anlatıldı. Seminere katılan öğrenciler verilen formlara iş fikirlerini yazıp ilgili yerlere teslim edecek ve bu iş fikirlerinden seçilen girişimciler Namık Kemal Üniversitesi, Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB’in ortaklaşa düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmaya hak kazanacak. Eğitime katılıp sertifika alan ve iş planını KOSGEB'e veren girişimci adayları ise KOSGEB’in 30 Bin TL hibe, 70 Bin TL geri ödemeli Yeni Girişimci Destek programına başvurabilecek. 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek