Keşan Belediyesi’nden esnafa yardım
39 Burda’dan dijital hijyen projesi
“Aydınlık bir Türkiye için, siz de bir mum yakın”
Yeniden seçilen Alper Çiler’den teşekkür
Bu haber 25 Mart 2013, Pazartesi 09:18 tarihinde eklendi. 913 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öztrak ve Toprak Lüleburgaz’a geldi

CHP Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak ve Erdoğan Toprak, Trakyalı İşadamlarını Nisan ayı sonunda düzenlenecek olan Ekonomi Toplantısı’na davet ettiler.
Öztrak ve Toprak Lüleburgaz’a geldi
Gökhan KAN- CHP Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak ve Erdoğan Toprak, 22 Mart Cuma günü saat 17:00’de Lüleburgaz’a gelip Trakyalı İşadamlarını Nisan Ayı sonunda düzenlenecek olan Ekonomi Toplantısı’na davet ettiler.
Öztrak ve Toprak, Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası’na gelişlerinde Belediye Başkanı Emin Halebak, İlçe Başkanı Turabi Kayan, Oda Başkanı Naci Çarıkçı, TSO Meclis Başkanı Hilmi Özhisar tarafından karşılandı. CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu’nun da katıldığı toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Öztrak, CHP’nin son Kurultayından sonra örgütlenmede değişikliğe gidildiğini ve yeni yapılanmaya gidildiğini belirtti. Öztrak “ Türkiye’nin değişik illerinde ayırım yapmadan bölgesel ekonomik toplantılar düzenlemeye başladık. İş Dünyasından Sorumlu Başkan yardımcılığına getirilen Erdoğan Toprak, hızla başlatılan toplantılarda büyük başarılara imza attı ve işadamlarımızın sorunlarını tespit Genel Başkanımızı iş alemi ile buluşturdu. Ekonomi iyiye gidiyor diyorlar ama durumun hiç de öyle olmadığı rakamlarla ortadır. İmalat sanayinde depremlerle sarsıldığında dahi dünyanın 12. ülkesi olan Türkiye bugün maalesef ilk on beş arasında bile değildir. Bunun nedenleri arasında tarım arazilerimizin işlenememesi vardır. Bugün tarım arazilerinin 2,8 milyar hektarı artık işlenememektedir. Hayvancılıkta da damızlıkların kesilmemesi yönünde kararnameler çıkarılmaktadır. Zorda kalan hayvan yetiştiricileri damızlıkları kesmekten başka çare bulamamaktadır. Gençlerimizin işsizlik sorunu ortadadır. Rakamlar ülkemizin iyiye gitmediğini göstermektedir” dedi.
Daha sonra konuşan Toprak ise CHP olarak adım adım tüm Anadolu’yu gezdiklerini belirtip İş Dünyasına kendilerini anlatıp onların sorunlarını tespit ettiklerini belirtti. Toprak “ Bölgesel olarak düzenlediğimiz ekonomik toplantılarla işadamlarımızın sorunlarını tespit ediyor ve çözümler buluyoruz. Bunu yaparken de partili partisiz ayırımı yapmıyoruz. Çünkü ülkemizin sermayesini düşünüyoruz. İşadamlarımızın partisine bakmaksızın sağladığı istihdamı göz önüne alarak sıkıntılarını çözmede yol gösteriyoruz. Türkiye’nin kırılganlık noktasında yol göstermeye mecburuz. Trakya’da da ekonomik vizyonu çizmek için Nisan Ayının son haftası bölgesel bir ekonomik toplantı düzenleyeceğiz. Sizleri bu toplantıya davet etmek için geldik” dedi.
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek