Keşan Belediyesi’nden esnafa yardım
39 Burda’dan dijital hijyen projesi
“Aydınlık bir Türkiye için, siz de bir mum yakın”
Yeniden seçilen Alper Çiler’den teşekkür
Bu haber 22 Mart 2013, Cuma 09:12 tarihinde eklendi. 2861 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lüleburgaz Lisesi’nde Nevruz coşkusu

Lüleburgaz Lisesi düzenlediği etkinlik ile Nevruz’u kutladı.
Lüleburgaz Lisesi’nde Nevruz coşkusu
Gökhan KAN-21 Mart Perşembe okulda düzenlenen etkinlikte günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Okulun 9-A Sınıfı öğrencisi Yağmur Uzun yaptı.
Yağmur konuşmasında; Nevruz’un Türklerin Ergenekon Destanı’nda demirden dağı eritip çıkmalarını, baharın gelişini, doğanın uyanışını temsil ettiğini ve Nevruz Bayramı’nın M.Ö. 8. yüzyıldan günümüze kadar her yıl 21 Mart'ta kutlandığını belirterek bolluk ve bereket, doğanın uyanışı, baharın gelişi anlamlarına gelen Nevruz Bayramını kutladı.
Daha sonra 11-F Sınıfı öğrencisi Emre Can Akbulut “ Nevruz Türklerin Bayramıdır” adlı şiiri okudu. İngilizce Öğretmeni Burcu Tuna, öğrencilerin çaldıkları müzikler eşliğinde şarkılar okuyup öğrencileri coşturdu. Daha sonra tüm öğretmenler boyalı yumurtalar ile yumurta kırma yarışmasına katıldılar.
Daha sonra okul bahçesinde yakılan ateşin üzerinden atlayan öğretmen ve öğrenciler, hep birlikte müzik eşliğinde oyunlar oynayarak baharı karşıladılar.
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek