Şeker Gübre depoları 10 Ağustos’ta satış ihalesine çıkıyor
Önce lastik çarptı, sonra otomobil
LÜLEBURGAZ’DA FECİ KAZA
Lüleburgaz’a Arefe günü iki Pazar kurulacak
Bu haber 21 Mayıs 2022, Cumartesi 09:12 tarihinde eklendi. 526 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan sordu; “Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nden neden randevu alınamıyor”

CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya sordu; "Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nden randevu almakta zorlanan Vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine daha kolay ulaşabilmesi için ne yapacaksınız?"
CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan sordu;  “Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nden neden randevu alınamıyor”  

Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nden neden randevu alınamadığını da soran Milletvekili Kayan sorusu önergesi şöyle; “Son günlerde birçok vatandaş, Sağlık Bakanlığı'nın 2011 yılında faaliyete geçirdiği Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve Alo 182 üzerinden kamu hastanelerinde randevu alamamaktan dert yanıyor.

Şikâyetlerini birçok platformda dile getiren vatandaşlar, bazı polikliniklerde aylar sonrasına randevu alabildiklerini belirtiyorlar.

Kimi polikliniklerde ise aylar sonrasına bile randevu oluşturulamıyor.

 

Bu bağlamda;

1-      Kırklareli, Lüleburgaz’da yaşan vatandaşlarımız, ilçede bulunan Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nden randevu almakta zorlanmakta, uzun uğraşlar sonrası çok ileri bir tarihe randevu alabilmektedir. Ancak; aldıkları ileri tarihli randevuları da, randevu günü tekrar ertelenmektedir. Bu durumun gerekçeleri nelerdir?

2-      Doktorlarımızın hastalarımızdan istemiş oldukları görüntüleme talepleri için aylar sonrasına randevu verilmektedir. Bu durumun gerekçeleri nelerdir?

3-      Sağlık sistemimizde yaşanmakta olan tüm bu olumsuzlukların gerekçeleri nelerdir?

4-      Bakanlık olarak; yaşanmakta olan bu sorunları giderebilmek için hangi adımları, ne zaman atacaksınız? “

Ertan BAYER

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek