Olağanüstü toplantıdan “önseçim” kararı çıktı
Çocuk Şenliği Açılış Töreni bugün
İrem Derici Lüleburgaz’ı salladı
Türkiye’de sadece 3 tane var
Bu haber 08 Mart 2013, Cuma 08:58 tarihinde eklendi. 4447 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HEAŞ, LİMAK’a gitti

T.C. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı HEAŞ Hamitabat Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün özelleştirme süreci 2012 yılının Nisan ayında başlamıştı.
HEAŞ, LİMAK’a gitti
Ertan BAYER - 4 kez ertelenen özelleştirme sürecinde teklif veren 7 firmadan yeterli bulunan 3 firmaya satış yapılması için karar aldı.
Açık arttırmaya girecek firmalardan ÖZKAR, açık arttırmadan önce çekildi. İhale 6 Mart Çarşamba günü başladı. Saat 17.05’te başlayan ihaleye LİMAK ve FERNAS girdi.
Açık arttırma başladıktan iki dakika sonra FERNAS 17.07’de mola istedi. Alınan 3 dakikalık molanın ardından saat 17.10’da FERNAS Şirketler Grubu açık arttırmadan çekildiğini açıkladı.
HEAŞ’ın ihalesini 105 milyon Dolar’a LİMAK’a kaldı. Bilindiği gibi Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu eski üyesi olan Nihat Özdemir’in sahibi olduğu LİMAK Pınarhisar’da bulunan Çimento Fabrikası’na da ortak olmuştu.
 
İhaleye tepki var
CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Turabi Kayan’ın HEAŞ’ın ihalesinin iki dakikada tamamlanmasının oldukça şaşırtıcı olduğunu belirtirken “HEAŞ gibi bir kurumun satışı zaten yanlış bir karar. Ama madem satılacak, bununda da kuralları var. HEAŞ’ın kasasında şuan 81 milyon TL nakit para olduğu, 50 milyon TL alacağı olduğu ve 8 milyon TL’lik akaryakıt stoku bulunduğu bilgilerini aldık. Bunlarında LİMAK’a verileceği konuşuluyor. O zaman bu firma HEAŞ’a bedavaya almış oluyor. Bu konu ile ilgili Milletvekillerimizin gerekli yasal girişleri yapacağını düşünüyoruz” dedi.
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Uzmanındanal.com ---Yeni neslin alışveriş tercihi--