Lüleburgaz’da Sena Şener rüzgarı
Motosikleti bırakıp kaçtı, bir sürü ceza yedi
Ehliyetsiz sürücü motosikleti bırakıp kaçtı
Bu haber 22 Ocak 2022, Cumartesi 09:15 tarihinde eklendi. 439 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mekke’ye yürüyen ‘Adam’ Lüleburgaz’dan geçti!

2021 yılının Eylül ayında İngiltere’den Mekke’ye ‘Barış Yolculuğu’ adını verdiği seyahate çıkan Iraklı Adam Muhammed, 6 ay sonunda Türkiye’ye ulaşarak Lüleburgaz’dan geçti.
Mekke’ye yürüyen ‘Adam’ Lüleburgaz’dan geçti! Haber; Uğurcan KARAOĞLU

 

52 yaşındaki Adam Muhammed, 20 Ocak’ta Lüleburgaz’dan geçerek İstanbul’a doğru yola koyuldu. Adam Muhammed, yürüyerek çıktığı yolculuğu ise gazetemize anlattı.

 

İngiltere doğumlu olan Irak kökenli Adam Muhammed 6 ay önce çıktığı yolculukta Avrupa’yı geçerek Türkiye’ye ulaştı. Adam Muhammed çıktığı bu uzun yolculuğunu Mekke’de tamamlayacak.

 

Ayrıca Adam Muhammed, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de görüşmek istediğini ve kendisine bir mesajı olduğunu belirtti.

 

7 BİN KİLOMETRE YOL YÜRÜYECEK

 

Türkiye’nin ardından Suriye, Ürdün üzerinden geçerek yaklaşık 7 bin kilometre kat ederek Suudi Arabistan’a ulaşmayı planlayan Muhammed’in yol arkadaşı ise çok sevdiği köpeği.

 

3 TEKERLEKLİ ARACINDA UYUYOR

 

3 tekerlekli aracını iterek yolculuğunu sürdüren Muhammed, 3 tekerlekli aracının altında uyuduğunu belirtti.

 

“BÜTÜN KÖTÜLÜKLERE KARŞI YOLA ÇIKTIM”

 

Adam Muhammed, yolculuğunun amacını ise gazetemize şöyle anlattı “Kim hangi ırktan, dilden, dinden olursa olsun, ırkçılığa karşı, bütün kötülüklere karşı yola çıktım. Aracımdaki bayrak bunu simgeliyor, saf ve beyaz. İnsanlığa mesajım bu dünyaya nefreti, ırkçılığı yaymayalım. Tüm insanlık, tüm dünya, ağaçlar, hayvanlar, balıklar, tüm yaratılanlar için yoldayım. Benim herkese vermek istediğim mesaj Kur-an’a dönmeleri ve Allah’ın orada ne buyurduğunu görmeleri. Kimin ne dediğine bakmadan sadece Allah’ın ne dediğini görmeleri” diye konuştu.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek