Lüleburgaz’da 23 Bin öğrenci karne heyecanı yaşadı!
Motosiklet yayaya çarptı; 2 yaralı
Mekke’ye yürüyen ‘Adam’ Lüleburgaz’dan geçti!
Kayalı; “Lüleburgaz’ın All Star’ını kuracağız”!
Bu haber 01 Aralık 2021, Çarşamba 09:20 tarihinde eklendi. 925 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kayan’dan çiftçiler için bir soru daha

Kırklareli CHP Milletvekili Turabi Kayan, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'ye çiftçilerin sorununa yönelik sordu önergesi verdi.
Kayan’dan çiftçiler için bir soru daha  

Haber; Uğurcan KARAOĞLU

 

Kırklareli CHP Milletvekili Turabi Kayan, Bakan Pakdemirli’ye; "Çiftçilerimizin ve Hayvan Üreticilerimizin içinde bulundukları bu zor şartları düzeltmek ve daha iyiye taşımak adına, içinde “önce bizim insanımız, önce bizim emekçimiz” fikri geçen bir eylem planınız var mıdır?" sorusunu yöneltti.


Turabi Kayan çiftçilerin sorunlarına değinerek sözlerine başladı.

 

Kayan; “Çiftçilerimiz yüksek girdi fiyatları nedeni ile üretimi sürdürmekte zorlanmaktadır. Tarımda kullanılan kimyevi gübrelerdeki son bir yıllık fiyat artışları, mazot, tohum, zirai ilaç, hayvancılık sektörü için yem ve diğer girdilerdeki yüksek artışlar üretimi doğrudan tehdit etmektedir. Ülkemiz için; gıda, tarım ve hayvancılık üretiminde tehlike çanları çalmaktadır.

Bu güne kadar uygulamış olduğunuz politikalar içerisinde; “önce bizim insanımız, önce bizim emekçimiz” fikri olmadığı sürece tüm politikalar çökmeye mahkûmdur. Bu bağlamda;

Çiftçilerimizin ve Hayvan Üreticilerimizin içinde bulundukları bu zor şartları düzeltmek ve daha iyiye taşımak adına, içinde “önce bizim insanımız, önce bizim emekçimiz”  fikri geçen bir eylem planınız var mıdır?” diyerek soru yöneltti.

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek