Lüleburgaz'da trafik kazası; 2 yaralı
Tugay Komutanı’ndan Vali Ekici’ye ziyaret
Eğitimlisi böyle yaparsa…
Durmaz ailesinin acı günü
Bu haber 30 Kasım 2021, Salı 09:18 tarihinde eklendi. 544 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gerenli; “Lüleburgaz’da pavyon ruhsatı verilen işletme yok”

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce ile son günlerde eğlence mekanlarında meydana gelen olaylarla ilgili bir araya geldi. Fikir alışverişinde bulunulan görüşme sonrası açıklama yapan Başkan Gerenli, “Lüleburgaz’da belediyemizce pavyon ruhsatı verilmiş tek bir işletme dahi bulunmamaktadır. Belediyemiz bu konuda üzerine düşen tüm sorumluluğu eksiksiz bir şekilde yerine getirmektedir” dedi.
Gerenli; “Lüleburgaz’da pavyon ruhsatı verilen işletme yok”  

Haber; Uğurcan KARAOĞLU

 

Başkan Gerenli son günlerde eğlence mekanlarında yaşanan olaylarla ilgili Lüleburgaz Kaymakamı Yüce ile bir araya geldi. Lüleburgaz Hükümet Konağı’nda gerçekleşen görüşmede Lüleburgaz’daki eğlence mekanlarının durumu masaya yatırıldı. Ruhsat konusu dışında faaliyet gösteren eğlence mekanlarına yönelik daha sıkı denetim uygulanması ve yapılabilecek çalışmalar hakkında gerçekleştirilen görüşme sonunda Başkan Gerenli açıklama yaptı.

 

“Sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz”

 

Lüleburgaz Belediyesi’nin ne geçmişte ne de bugün hiçbir eğlence mekanına “pavyon” ruhsatı verildiğini kaydeden Başkan Gerenli, “Kaymakamımız Salih Yüce ile birlikte ruhsatı dışında faaliyet gösteren eğlence mekanlarıyla ilgili nasıl bir adım atılacağı konusunda görüşme gerçekleştirdik. Lüleburgaz’da belediyemizce pavyon ruhsatı verilmiş tek bir işletme dahi bulunmamaktadır. Belediyemiz bu konuda üzerine düşen tüm sorumluluğu eksiksiz bir şekilde yerine getirmektedir. Bununla birlikte ruhsatı dışında faaliyet gösteren işletmeler tespit edildiği zaman gerekli tüm işlemleri yapıyoruz. Ancak bu durum sadece belediyemizle değil, diğer kurumlarla birlikte üzerine düşülecek bir konudur. Bunun dışında ruhsatı dışında faaliyet gösteren eğlence mekanlarıyla ilgili yasal bir düzenleme yapılması halkımızın güvenliği için zorunludur. Biz Lüleburgaz Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapmakla kalmayıp, diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği içinde mücadelemizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek