CHP İl Başkanlığı Lüleburgaz’a geldi
Şimdi ne olacak ?
Mimar Ayça Cebelli kendi ofisini açtı
Meclis toplantısı 2 Mart’ta
Bu haber 16 Şubat 2013, Cumartesi 08:58 tarihinde eklendi. 544 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Hukuksuzlukların hesabını sormak için çalışacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu yasa dışı dinlemeleri araştırmak için kurulan meclis araştırma komisyonuna seçildi.
“Hukuksuzlukların hesabını sormak için çalışacağız”  

İHA- Kesimoğlu Böcek komisyonunun, 3 ay boyunca, dinlemelerin yasal sınırlarda nasıl yapıldığına ilişkin uzmanlarından bilgi edinecek ve yalnız ses değil kişilerin özel yaşamlarına ait yasadışı görüntü kayıtlarını da mercek altına alacağı belirterek;
“Yasa dışı dinlemeler ve izlemeler demokratik haklarımızı gölgelemekte, hepimizin yüreğimizi acıtmakta olan gelişmelere neden olmaktadır. İnsanları tedirgin eden, sindiren, soruşturmalarda kullanılması suç olduğu halde özel hayatlarına ilişkin bilgileri toplumsal bilgi haline dönüştüren bu dinleme ve izlemelerin kaynağının ortaya çıkarılması, sorumluların cezalandırılması gerekmektedir. Mecliste kurulan bu komisyonda CHP’li üyeler olarak bizler işte bunun mücadelesini vereceğiz” dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek