Trakya Birlik’ te Başkan değişti
Lüleburgaz Kılıçdaroğlu’nu bekliyor
LTSO’dan öğrencilere kırtasiye kartı
Tahsin Topaloğulları vefat etti
Bu haber 01 Temmuz 2021, Perşembe 09:15 tarihinde eklendi. 1064 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milletvekili Turabi Kayan, bitirilemeyen yolları sordu

CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan; ihalesi yapılan ancak yapımına başlanmayan -Vize, Vize-Pınarhisar, Pınarhisar-Kırklareli yollarının durumunu Ulaştırma ve Altyapı BakanıAdil Karaismailoğlu’na sordu.
Milletvekili Turabi Kayan, bitirilemeyen yolları sordu  

Kırklareli-Edirne arasındaki yolun tamamlanmadığına dikkat çeken Milletvekili Turabi Kayan; “Trakya’nın en işlek yollarından biri olan Kınalı-Çerkezköy-Kapaklı-Saray-Vize-Pınarhisar, Kırklareli-Edirne duble yolunun 10 yıldan bu yana yalnızca Kınalı-Çerkezköy-Saray arasında kalan bölümü yapılmıştır.

Ancak; Kırklareli-Edirne arası hala kısmi olarak yapılmaya çalışılıyor.

Bu yol üzerindeürünlerinin büyük bir kısmı İstanbul’a sevk edilen 3 çimento fabrikası bulunmaktadır ve çoğunlukla ağır vasıta araçlar geçiş yaptığı için mevcut yollar bu yükü taşıyamamaktadır.

Bu güzergâhı önemli kılan bir diğer husus ise; Kırklareli’nin tüm ilçelerinden, Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerinde bulunan fabrikalara işçi taşıyan servisler tarafından yoğun bir şekilde kullanılmasıdır.

Bununla birlikte; Saray-Vize, Vize-Pınarhisar, Pınarhisar-Kırklareli arasında yol yapımı ihalesi yapıldı. Yüklenici firma belli fakat “ödenek yok”  bahanesi ile yol yapılmıyor” dedi.

 

Milletvekili Kayan; bu doğrultuda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na; şu soruları yöneltti;

1-Ödenek yok ise, ihale neden yapılıyor?

2-İhale yapıldı ise, yol neden yapılmıyor?               

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek