Kent Orkestrası Konseri Cuma günü
Tekirdağ'da 702 litre sahte içki ele geçirildi
Lüleburgaz’da “Mahalle’de Şenlik Var” etkinliği düzenlendi
Doğacak bebek için el ele verdiler
Bu haber 11 Şubat 2013, Pazartesi 09:11 tarihinde eklendi. 872 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bir ziyaret bin derde deva oldu

Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın geçtiğimiz aylarda Karadağ Cumhuriyeti’ne yaptığı ziyaret, orada yaşayan maddi durumu zayıf insanlara deva oldu.
Bir ziyaret bin derde deva oldu
Yapılan ziyaretin ardından, Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın Karadağ’daki, Türk, Boşnak, Arnavut ve Romanların ilgi ve yardıma ihtiyaçlarını gözlemleyerek oluşan izlenimleri doğrultusunda Sevgi Dünyamız Kültür Sanat ve Eğitim Derneği bir yardım kampanyası başlattı.
Kırklareli ilinde faaliyet gösteren ve amaçları arasında Balkan Ülkelerine yardım etmek de bulunan Sevgi Dünyamız Kültür Sanat ve Eğitim Derneği, T.C. Podgorıca Büyükelçiliği ile irtibata geçerek bölge halkına yapılabilecek yardım malzemelerinin cinsi ve miktarı konusunda görüş alışverişinde bulundu.
Kırklareli Valiliği’nin bilgi ve gözetimleri altında yürütülen yardım kampanyası ile hem gönüllü kişi ve firmaların sponsorluğu ile hem de bizzat dernek tarafından temin edilen ayakkabı, bot, kaban, mont, kazak, gömlek, pantolon, eşofman vb. toplam 3681 parça giyim malzemesi temin edildi.
Temin edilen malzemeler Büyükelçilik tarafından bildirilen isim listesine göre 805 kişinin her birinin beden ve ayakkabı ölçüleri dikkate alınarak, her isme özel hediye paketi şeklinde hazırlanarak, toplam 108 adet koliye yerleştirildi.
Tedarik edilen yardım malzemeleri, 8 Şubat Cuma günü Sevgi Dünyamız Kültür Sanat ve Eğitim Derneği’nde düzenlenen organizasyonla, T.C. Podgorica Büyükelçiliği’ne iletilmek üzere, Kırklareli Valiliği’ne teslim edildi.
 
 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek