CHP İl Başkanlığı Lüleburgaz’a geldi
Şimdi ne olacak ?
Mimar Ayça Cebelli kendi ofisini açtı
Meclis toplantısı 2 Mart’ta
Bu haber 06 Şubat 2013, Çarşamba 09:41 tarihinde eklendi. 1870 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kütüphaneden 36 bin kişi yararlandı

Lüleburgaz Sokullu Mehmet Paşa İlçe Halk Kütüphanesi hizmetlerinden 2012 yılında 35.990 okuyucu ve kullanıcı faydalandı.
Kütüphaneden 36 bin kişi yararlandı
Yine 2012 yılında Lüleburgaz Sokullu Mehmet Paşa İlçe Halk Kütüphanesi’ne Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’nce gönderilen 3.015 yeni kitap kazandırıldı.
Lüleburgaz Sokullu Mehmet Paşa İlçe Halk Kütüphanesi hizmetlerinden 2012 yılında 35.990 okuyucu ve kullanıcı faydalandığı bildirildi.
Lüleburgaz İlçe Halk Kütüphanesi’nden yapılan açıklamada, “Kütüphanemiz koleksiyonuna 2012 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’nce gönderilen 3.015 yeni kitap kazandırılmıştır. 2012 yılında 3.062 kişi ödünç kitap-dergi almak üzere Kütüphanemize üye olmuştur. Kütüphane üyeleri 11.822 kere Kütüphanemize gelerek 25.756 kitap-dergi ödünç almıştır. Kütüphaneden en çok kitap ödünç alan 3 yetişkin üyeye Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gönderilen tüm Bakanlık müzelerini 1 yıl süreyle ücretsiz gezebileceği Müze kart hediye edilmektedir” ifadeleri yer aldı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Kütüphane Müdür Vekili Dilek Beyoğlu, “Kütüphanemiz, Salı-Cumartesi günleri arasında, 08.30- 17.30 mesai saatleri arasında haftanın 5 günü 9 saat süreyle, 4 uzman personel ve 4 özel güvenlik elemanı ile hizmet vermektedir. Kütüphaneden ödünç materyal almak için; 18 yaşına kadar olan kullanıcılar için Nüfüs Cüzdanı ve çocuğun velisi, 18 yaşınından itibaren olan kullanıcılar için T.C. kimlik numarasını belirten Nüfus Cüzdanı ile üye olmak istenilen bölüme başvurularak üyelik işlemleri gerçekleştirilmekte, özel kumaş kitap çantası hediye edilmekte ve o yıl içinde istenen kitaplar 15 gün süreyle ücretsiz olarak okunabilmektedir. 20 bilgisayardan oluşan internetevinden yaş sınırlaması olmadan ücretsiz faydalanılabilmektedir. 2012 yılında kütüphane içinde ve ödünç verilerek kullanılmak üzere 62 dergi aboneliği yapılmıştır, 2013 yılı için de abonelik çalışmaları devam etmektedir. Lüleburgaz tarihini araştıran araştırmacılar için; Kütüphane içinde yararlanılmak şartıyla “Lüleburgaz Yerel Arşivi” yeni salonunda hizmet vermektedir. Lise ve Yüksek Okul öğrencileri için 3.kat Çalışma Salonu ve KPSS, uzmanlık gibi sınavlara hazırlanan yetişkin okuyucular için de özel hazırlanmış sessiz ve uygun çalışma imkânları sunan 2.kat Sebahat ŞATANA Çok Amaçlı Salonu bulunmaktadır. Kütüphanemiz ile ilgili daha fazla bilgi ve hizmet almak isteyen kişilerin 417 13 24 numaralı telefona ya da Gençlik Parkı mevkiinde bulunan kütüphanemize başvurmaları yeterli olacaktır. Ayrıca Müdürlüğümüze bağlı Büyükkarıştıran Halk Kütüphanesi de belde halkına kütüphane hizmetlerini vermektedir” ifadelerini kullandı. Ömer MUTLU
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek