İlkay Karataş adaylığını açıkladı
Yeni Kaymakam, Bercadia’yı denetledi.
Vali Bilgin, yeni Vali Yardımcısı ve Kaymakamları ağırladı
O PAYLAŞIMLARA SUÇ DUYURUSU
Bu haber 31 Ocak 2013, Perşembe 09:35 tarihinde eklendi. 2758 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lüleburgaz Arı ve Bal Üreticileri Birliği kuruldu

Lüleburgaz İlçesi 887 Sayılı Arı ve Bal Üreticileri Birliği, 28 Ocak 2013 tarihi itibarı ile hazırlamış olduğu tüzüğü onaylatıp Tarım Bakanlığı onayını aldı.
Lüleburgaz Arı ve Bal Üreticileri Birliği kuruldu
Birliğin Genel Kurucu Başkanı Gürsel Gündoğ, yaptığı açıklamada “ 22 Kurucu Üyemiz ile birlikte Lüleburgaz’da arıcılığın geliştirilmesi için AB Fonlarından karşılanmak üzere Polen Tuzaklı Kovan Projesi için çalışmalara başladık. Tarım Bakanlığından onay da alarak Birliğimizi resmen hayata geçirdik. Amacımız AB Fonlarından faydalanılacak projeler üreterek İlçemizdeki arı yetiştiricilerine katkıda bulunmaktır. İlçemizde 5 bin 410 kayıtlı kovan bulunurken hobicilerle birlikte bu sayı 15 binleri geçmektedir. Bu da İlçemizde var olan potansiyeli göstermektedir. Bizler de bu potansiyeli dikkate alıp istihdam sağlamak çevremize faydalı olmak teknik arıcılığı geliştirmek adına harekete geçtik ve birliğimizi faaliyete geçirdik. Artık İlçemizdeki tüm arı yetiştiricilerini Birliğimize katılmaya bekliyoruz” dedi. Gökhan KAN
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek