Vali Osman Bilgin, Ramazan bayramını kutladı
Lüleburgaz BİLSEM, TUBİTAK yarışmasına kabul edildi
Vali Bilgin’den hayırseverlere teşekkür
Arifede yağmur, bayramda güneş
Bu haber 31 Ocak 2013, Perşembe 09:34 tarihinde eklendi. 624 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Dış politikada ulusalcı olmak gerekir”

CHP Lüleburgaz İlçe Örgütü tarafından düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan CHP İstanbul Milletvekili ve Emekli ve Büyükelçi Osman Korutürk “Dış politikada ulusalcı olmak gerekir. Aksi halde dış poltikada başarı sağlanmaz” dedi.
“Dış politikada ulusalcı olmak gerekir”
CHP Lüleburgaz İlçe Örgütü“Cumhuriyet’in Kuruluşundan günümüze Türkiye’nin Dış Politikası ve Komşuları ile ilişkileri” adlı bir Konferans düzenlendi.
Konferansa konuşmacı olarak emekli büyükelçi CHP İstanbul milletvekili Osman Korutürk katıldı.
Aşkiye-Neşet Çal Sahnesi’nde kalabalık bir salonda verilen konferans saat 19.30’da başladı. Korutürk yaptığı konuşmada “Dış Politikalar ulusalcı olması gerekir. İpleri elimizden kaçırmamalıyız, ulusal birlik ve politikalar önemlidir” dedi. Konferans’ın sonunda Korutürk’e CHP Lüleburgaz İlçe Örgütü başkanı Turabi Kayan tarafından bir plaket ve bir buket çiçek takdim edildi. Korutürk yaptığı konuşmada, “Almanya ile Fransa'nın arasında da sorunlar var, Amerika ile İsrail'in arasında da. Burada önemli olan sorumları çözmektir. Biz İran'la bunu yaptık. Aramızdaki sorunları en az hasarla atlattık. Sorunları en aza indirmek ve çözmek, Türkiye'nin cumhuriyet ile birlikte politikasıdır. AKP'nin sıfır sorun diye ortaya koyduğu şey, zaten Türkiye'nin dış politikasıydı. Onlar bu işe el atmadan önce böyleydi de zaten. İran'ın Irak'taki çıkarlarını, Türkiye'nin Bağdat Büyükelçiliği, Irak'ın İran'daki çıkarlarını da Türkiye'nin Tahran Büyükelçiliği savunuyordu. Bu politika o kadar başarılı oldu ki bu ülkeler bize güvenmişlerdi” dedi.
Korutürk, konuşmasında ülkenin gündemindeki konulara da değinerek, AB Politikaları, Irak-Suriye Dış Siyaseti, Büyük Ortadoğu Projesinden Genişletilmiş Ortadoğu Projesine konuları hakkında da bilgiler verdi. Özcan ÇELTİKLİ
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek