29 Ekim kutlamaları 4 gün sürecek
Aranan örgüt üyesi Babaeski’de yakalandı
Yerel Demokrasi, Gençliğin Sesi söyleşisi gerçekleşecek
Lüleburgazspor’a Alman ekolü
Bu haber 24 Ocak 2013, Perşembe 09:31 tarihinde eklendi. 755 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kongre Meydanı’nda kurban kesim töreni

Lüleburgaz Belediyesi’ne alınan yeni araçlar dün saat 12.00’de Lüleburgaz Kongre Medanı’nda yapılan kurban kesme töreni ile halka tanıtıldı.
Kongre Meydanı’nda kurban kesim töreni
Törene Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’la birlikte Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, Belediye Başkan Yardımcıları Kevser Özkan ve Hüseyin Kırcıoğlu, CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Turabi Kayan, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Oda, Kooperatif, Dernek Başkanları ve temsilcileri katıldı.
Kurban Kesme Töreni’nden önce bir konuşma yapan Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak “Lüleburgaz’ın nüfusu son 15 yılda yüzde 40 arttı. Bizim Belediye’deki zabıta personel sayımız ise norm kadro verilmediği için 15 yıl önceki gibi.  Bizim belediyede yıllardır kullandığımız araçlarımız iyice yıpranmaya başladı. Artık tamir ücreti daha pahalıya geldiği için araçlarımızı yeniledik. Zabıta Müdürlüğü’ne, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’ne ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne birer tane araç aldık. Pazartesi günü kısmet olursa Paris’te toplanacak olan Avrupa’nın 29 ülke belediye başkanına konuşma yapacağım. Onlar Lüleburgaz Belediyesi’ni incelediler. Hedeflerimizi gerçekleştirme oranımızın çok yüksek olması nedeniyle bizi Avrupa’nın 29 ülkesine örnek gösterdiler. Bakın ben buraya geldiğim zaman tüm oda ve dernek başkanlarımızla şakalaştım. Bu Lüleburgaz’ın ayrı bir özelliği. Belki de Lüleburgaz’ı Lüleburgaz yapan özellik bu. Yeni alınan araçların tüm Lüleburgaz halına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Halebak’ın konuşmasının ardından Lüleburgaz Sokullu Camii İmam Hatibi Ahmet Bostancı tarafından Kurban Kesim duası yapıldığı ve kurban kesimi gerçekleşti.
Tören saat 12.30’da sona erdi.
Ertan BAYER
 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek