Keşan Belediyesi’nden esnafa yardım
39 Burda’dan dijital hijyen projesi
“Aydınlık bir Türkiye için, siz de bir mum yakın”
Yeniden seçilen Alper Çiler’den teşekkür
Bu haber 25 Kasım 2020, Çarşamba 16:00 tarihinde eklendi. 812 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti, Trakya genelinde kadına şiddeti protesto etti

AK Parti Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ teşkilatları Kadın Kolları Başkanlıklarınca, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde şiddetle mücadele çağrısında bulunuldu.
AK Parti, Trakya genelinde kadına şiddeti protesto etti  

AK Parti Edirne Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, kadına yönelik fiziksel ve psikolojik şiddetin tüm çaba ve kanunlara rağmen devam ettiğini söyledi.

 Bugüne kadar şiddetle çok yönlü mücadele verildiğini ve verilmeye devam edildiğini belirten İnce, şöyle devam etti:

"Ancak gidilmesi gereken yol uzundur. Bu uzun yolda tüm tarafların, sivil toplum kuruluşlarının ve toplumun el birliği yapması şarttır. Her türlü canlıya yönelik şiddetin yeryüzünden silindiği bir dünya duasıyla 5 milyonu aşan kadın üyemizle AK Kadınlar olarak bizler ilk günkü hassasiyetimiz ve titizliğimizle, bu konuda tavizsiz duruşumuzu göstermeye devam edeceğimizi bir kez daha hatırlatıyoruz."

Toplantıya AK Parti İl Başkanı Belgin İba, Merkez İlçe Başkanı Önder Özcan, Edirne Gençlik Kolları Başkanı Burak Cambaz ve partili kadınlar katıldı.

Kadınların turuncu kurdele taktıkları gözlendi.

 - Kırklareli

 AK Parti Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Hanife Büyükyeğen, parti binasında yaptığı açıklamada, kadına yönelik şiddetle mücadeleyi kararlılıkla devam ettirdiklerini dile getirdi.

Kadına şiddetin zorbalık olduğunu vurgulayan Büyükyeğen, "Şiddet biz kadınların turuncu çizgisidir. Bu çizgiyi aşmaya çalışanlara karşı mücadelemiz devam edecektir." ifadelerini kullandı.

- Tekirdağ

AK Parti Tekirdağ Kadın Kolları Sosyal Politikalar Başkanı Sema Yazar, partisinin il başkanlığında, kadına şiddetle mücadele konusunun sadece bir güne hapsedilmemesi gerektiğine işaret etti.

Kadınlara fiziksel ve psikolojik şiddetin devam ettiğini anlatan Yazar, şunları kaydetti:

"Kadına yönelik şiddet sadece bir kişiye yönelmiş tehdit olmaktan çok uzaktır. Bu eylem tüm toplumun huzuruna kast ediyor, aileyi parçalıyor, geriye hayatını kaybetmiş ya da travmalarla dolu kadınlar, mutsuz çocuklar ve karanlık bir gelecek kalıyor. Kadına şiddet en büyük acizlik ve cehalettir. Şiddet uygulayanları en ağır şekilde cezalandırmak çok önemli olsa da esas önemli olan şiddeti uygulanmadan önce engelleyebilmektir."

A.A.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek