29 Ekim kutlamaları 4 gün sürecek
Aranan örgüt üyesi Babaeski’de yakalandı
Yerel Demokrasi, Gençliğin Sesi söyleşisi gerçekleşecek
Lüleburgazspor’a Alman ekolü
Bu haber 14 Ocak 2013, Pazartesi 09:44 tarihinde eklendi. 526 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Marmara Bölgesi Kalkınma Ajansları Edirne’de buluştu

Trakya Kalkınma Ajansı, Kalkınma Bankası tarafından verilen ‘Sektörel Performans Değerlendirmesi, Bölgesel Rekabet Edebilirlik Analizi ve Bölgesel Potansiyel Yatırım Alanlarının Belirlenmesi’ eğitimine ev sahipliği yaptı. Marmara Bölgesi’nde görev yapan Kalkınma Ajansları uzmanlarının katıldığı eğitimin organizasyonunu üstlenen TRAKYAKA, bölge Ajanslarını Edirne’de ağırladı.
Marmara Bölgesi Kalkınma Ajansları Edirne’de buluştu
Bölgesel kalkınmada kritik önem taşıyan sektörel performans değerlendirmesi, bölgesel rekabet edebilirlik analizi ve bölgesel potansiyel yatırım alanlarının belirlenmesi konularını içeren Kalkınma Bankası eğitimi 7-9 Ocak tarihleri arasında Edirne’de gerçekleşti. Trakya Kalkınma Ajansı’nın ev sahibi olarak katıldığı eğitime İstanbul ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansları ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı uzmanları iştirak etti.
İlk gün programında TRAKYAKA Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ve Bebka Genel Sekreteri Dr. Mehmet Sait Cülfik’in de hazır bulunduğu eğitimde sektörel performans ve sektörel rekabet konuları ele alındı. Eğitimin ilk gününde uzmanlara ağırlıklı olarak performans ölçüm yöntemleri hakkında bilgiler verilirken ikinci gün programı ise endüstriler arası etkileşim, bölgesel rekabet ve bölgesel gelişmişlik konularına ayrıldı. Trakya Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofislerinin tam kadro olarak katıldıkları eğitimin son gününde ise bölgesel potansiyel yatırım alanlarının belirlenmesi konusu üzerinde duruldu. Eğitim, Ajans uzmanlarına katılım sertifikalarının verilmesinin ardından sona erdi. Ömer MUTLU
 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek