“3 ilde 3 kent ormanı incelendi”
Abdussamed Kayalı yeniden başkan seçildi
Gençlik Turizmi için toplandılar
Yanıltıcı bilgiye ceza
Bu haber 01 Eylül 2020, Salı 09:00 tarihinde eklendi. 3954 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gündoğdu “Mutlu insanların yaşadığı bir dünya için, barış, bir tercih değil, zorunluluktur”

CHP Kırklareli Milletvekili ve CHP Grup Yönetim Kurulu Üyesi Vecdi Gündoğdu, 1 Eylül Dünya Barış Günü olması dolayısıyla basın açıklaması yaptı.
Gündoğdu “Mutlu insanların yaşadığı bir dünya için, barış, bir tercih değil, zorunluluktur”  

 Milletvekili Gündoğdu açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “MUTLU İNSANLARIN YAŞADIĞI BİR DÜNYA İÇİN, BARIŞ, BİR TERCİH DEĞİL, ZORUNLULUKTUR.

Dünya nüfusunun yarısının açlık, yoksulluk ve sefalet içinde yaşarken, devletlerin üretim, eğitim ve sağlığa değil de silahlanmaya yatırım yapmaları üzücü, akıl dışı ve çağ dışıdır.

İnsanlık artık buna dur demek zorundadır.

Pandemi süreci yaşananlar bir kez daha tüm dünyaya, insanı ve bilimi önceleyen politikalarla var olabileceğimizi göstermiştir.

Artık savaş ve silahlanma bütçeleri yerine, barış ve mutlu yaşam bütçeleri hayata geçmelidir.

Barış içinde bir ülkede, barış içinde bir dünyada yaşama özlemimizi, barış için mücadeleyi yükselterek gerçekleştireceğimizi de asla unutmamalıyız.

Barış sevgidir, yaşama inancıdır, umuttur. Barış demokrasidir. Hoşgörü ve iyi niyettir. Barış, doğa, hayvan ve insan sevgisidir.

Barış tüm canlıların kardeşliğidir, dostluğudur.

Barış ortamı, sevginin yeşerdiği, insanın yüceldiği, mutluğun çoğaldığı ve paylaşıldığı ortamlardır.

Mutlu insanların yaşadığı bir dünya için barış tercih değil, bir zorunluluktur.

Bu duygularla; barış ve kardeşlik içerisinde sevginin çoğaldığı, insani değerlerin yüceltildiği, mutluluğun ve refahın adil bir şekilde paylaşıldığı bir dünya özlemiyle 1 Eylül Dünya Barış Günü'nü yürekten kutluyor, saygılarımı sunuyorum.”

Buğra KAYA

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek