Ahmetbey’de salgınla mücadele tatil dinlemedi
Patpatın altında kalan sürücü öldü
Anahtarını unuttuğu eve pencereden girmeye çalışırken öldü
Belediyeden Kaymakam’a VEFA gecesi
Bu haber 29 Temmuz 2020, Çarşamba 09:33 tarihinde eklendi. 200 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurbanlıklar görücüye çıktı

Kurban bayramına sayılı günler kala Lüleburgaz’da küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık hayvanlar, görücüye çıktı.
Kurbanlıklar görücüye çıktı  

Lüleburgaz Atatürk Mahallesi Çetin Yelmez Bulvarı 56/58 adresinde kurulan Lüleburgaz Belediyesi’ne ait Kurban satış ve kesim yerlerinde kurban bayramı heyecanı yaşanmaya başladı. Yetiştirdikleri besili hayvanları satmak isteyen üreticiler, 27 Temmuz 2020 pazartesi günü hayvanlarını Yeni Sanayi Sitesi arkasında bulunan kurban satış ve kesim yerlerine indirdi.

Üreticiler, bu yıl Kurban bayramında korona virüse rağmen satışlardan umutlu olduklarını dile getirdi.

Lüleburgaz’ın Karamusul Köyü’nden üretici Gürkay Kara, “ Koçlarımızı getirdik. Hayırlı kısmet arıyoruz. Koçlarımızın paskülü 30 TL’dir. Hayvanlarımızı organik yetiştirmeye özen gösteriyoruz. Doğada geziyorlar. Arpa, buğday ve yoncayla besliyoruz. Koçlarımız 60 ile 90 kilogram arasında değişiyor. Fiyatlarımız 1400-2400 TL arasında değişiyor” dedi.

Tatarköylü üretici Gökhan Aygün ise “ Trakya kıvırcık koyunu bakıyorum. Koçlarımın ağırlığı 60 ile 70 kilogram arasında değişiyor. Kendi yetiştirdiğim hayvanlarım. Adaklık keçi, koyun, koç bakıyorum. Organik yetiştiriyorum. Kesim de yapıyoruz. Alıcısına hayırlı olsun” diye konuştu.

Buğra KAYA

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek