Lüleburgaz Deresi’nde balık ölümlerinin sorumlusu kim?
OKUR MEKTUBU
Kırklareli genelinde sıkı denetim
Lüleburgaz Belediyesi’nden Covid-19 denetimi
Bu haber 22 Temmuz 2020, Çarşamba 17:43 tarihinde eklendi. 543 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarım alanları çiftlikler aracılığı ile gübrelenecek

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, 21 Temmuz 2020 Salı günü çiftliklerdeki hayvan gübrelerinin arazilerde değerlendirilmesi projesine destek olan Dost Çiftliği, Tayf Çiftliği ve Bomonti Çiftliklerini gezdi.
Tarım alanları çiftlikler aracılığı ile gübrelenecek  

Vali Bilgin  yaptığı açıklamada, “Valiliğimiz koordinesinde başlatılan, Çiftliklerdeki hayvan gübrelerinin arazilerde değerlendirilmesi projesi ile köylümüzün tarım alanları ücretsiz olarak çiftlikler aracılığıyla gübrelenecek, bu sayede çevre kirliliğinin önüne geçilecek, derelerimiz temiz akacak, kimyasal gübre ithalinin önüne geçilecek, doğal gübre kullanımı yaygınlaştıracak, köylümüz, çiftlik sahipleri dolayısıyla İlimiz ve Ülkemiz kazanacaktır” dedi.

Vali Osman Bilgin, gerçekleşen ziyarette Kırklareli’nde ilimizde tarım ve hayvancılığın gelişmesinde katkı sahibi olan Dost Çiftliği, Tayf Çiftliği ve Bomonti Çiftliğine projeye, ülkemiz ve ilimiz ekonomisi ile istihdamına verdikleri katkılardan dolayı teşekkür etti.

Ertan BAYER

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek