“3 ilde 3 kent ormanı incelendi”
Abdussamed Kayalı yeniden başkan seçildi
Gençlik Turizmi için toplandılar
Yanıltıcı bilgiye ceza
Bu haber 04 Temmuz 2020, Cumartesi 09:03 tarihinde eklendi. 10483 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kırklareli Barosu'ndan Lüleburgaz’da açıklama; “Savunmaya dokunma, herkese lazım olur unutma”

Kırklareli Barosu Lüleburgaz Adliyesi’nde dün basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasında; “Savunmadan hiç hazzetmediniz, biliyoruz.
Kırklareli Barosu'ndan Lüleburgaz’da açıklama;   “Savunmaya dokunma, herkese lazım olur unutma”    

 

İlk fırsatta kapılarınızı ayırdınız, Sonra susturmaya çalıştınız. Olmayınca, duruşma salonlarından atmaya;  Olmayınca, tutuklamaya; Olmayınca, hastanelere göndermeye çalıştınız avukatlığı hastalık derecesinde sahipleniyorlar diye. Olmayınca, hukuksuz yargılamalarla on yıllarca ceza vermek yolunu seçtiniz. Şimdi de teslim alamadığınız baroları parçalayarak, cübbelerimize ilik açmaya, düğme dikmeye çalışıyorsunuz. İstiyorsunuz ki, yargının son ayağı da iktidara bağlansın. İstiyorsunuz ki, herkes sussun. İstiyorsunuz ki, bu karanlık böyle sürsün. Sizden öncekilere de söylemiştik duruşma salonlarında; Şimdi size de aynı şeyleri söylüyoruz: Bu projenin eski sahiplerinin yakalandıklarında ilk sözlerinin “Avukatımı istiyorum” olduğunu hiç hatırınızdan çıkarmayın. Unutmayın;  tarih aydınlık için, umut için, insanlık için mücadele edenleri, umudu savunanları yazar. "Bu barolar artık çok oldu” diyorsunuz ya; Siz yargıyı bağımlı kıldıkça, hukuku yok saydıkça, adaleti unuttukça, insan haklarını ayaklar altına almaya devam ettikçe;  biz de “çok” olmaya devam edeceğiz. Siz çocuk istismarına, kadına şiddete, kadın cinayetlerine, doğanın talan edilmesine sessiz kaldıkça; biz barolar da “çok” olmaya devam edeceğiz. Bu ülkenin baro başkanlarının adalet adımlarına çelme takmaya çalıştığınızda da “çok” olmaya devam edeceğiz. Baroları bölmeye, susturmaya yönelik tasarı yasalaşırsa, “daha çok” olmayı sürdüreceğiz. Çünkü bu ülkede avukatlar var: Aydınlığı onlar temsil ediyor. Özgürlüğü onlar, hukuk devleti ve demokrasi adına ne varsa onlar temsil ediyor. Onlar; bütün baskılara, tehditlere, gözdağlarına, yargılamalara rağmen susmayanlar, güce biat etmeyenler, vazgeçmeyenler, özgürlükler için bedel ödeyenler. Ne yurttaşın sesinin kısılmasına izin verecekler, Ne de karanlığınızın sürgit devam etmesine. Savunmaya dokunma”

Ertan BAYER

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek