Ahmetbey’de salgınla mücadele tatil dinlemedi
Patpatın altında kalan sürücü öldü
Anahtarını unuttuğu eve pencereden girmeye çalışırken öldü
Belediyeden Kaymakam’a VEFA gecesi
Bu haber 15 Haziran 2020, Pazartesi 08:52 tarihinde eklendi. 463 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kırklareli'nde festival alanı millet bahçesine dönüşecek

Tarihi Kırklareli Gar binasınında bulunduğu festival alanı millet bahçesi olarak düzenlenecek.
Kırklareli'nde festival alanı millet bahçesine dönüşecek  

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, gar binasındaki restorasyonu inceledi, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Bilgin, inceleme sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kasım ayındaki ihalesi sonrası 44 dönümlük alanın millet bahçesi olarak düzenleneceğini ve buranın Kırklareli markasına değer katacağını söyledi.

Tarihi gar binasının cumhuriyet tarihi boyunca Kırklareli halkı için çok önemli anılara ev sahipliği yaptığını dile getiren Bilgin, şunları kaydetti:

"Özellikle ana hat dediğimiz Edirne'den İstanbul'a giden hatta tali olması nedeniyle uzun süre kullanılmamış. Bina cumhuriyet ile yaşıt, geçmişi anlatan, geçmişi bize hatırlatan, bizi geçmişe götüren toplumların en önemli değeri aslında geçmişle olan bağlarıdır. Geçmiş geleceğe ışık tutar çünkü. Tarihten yoksun bir millet her zaman çökmeye mahkumlardır.

Bize tarihi anlatan, bize tarihi yaşatan eserleri ayakta tutacağız ki bizde geleceğimizi daha güçlü yaşayalım. Bu eserin onarılması bu manada önemlidir. Kırklareli'ne gelen tüm misafirlerin gördükleri, hissettikleri, yaşadıkları nokta burası. O yüzden bu yıkılmaya yüz tutmuş eserin geleceğe taşınması çok büyük önem arz ediyor. Bu eseri onarmak için ciddi manada mücadele verdik."

Ertan BAYER

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek